Babiš mladší promluvil. Nechce, aby policie vyšetřovala jeho údajný únos na Krym

Andrej Babiš mladší (archiv F24)

Andrej Babiš mladší | FOTO: archiv F24

Vyšetřování údajného únosu na Krym, který měl svému synovi zařídit premiér Andrej Babiš, nyní s odstupem dvou let Babiš mladší považuje za ztrátu času. Žádá proto policii, aby vyšetřování ukončila. Nedá se podle něj dokázat, že to, co říká on nebo údajný únosce, řidič Agrofertu Petr Protopopov, je pravda. Andrej Babiš mladší to řekl v rozhovoru serveru Seznam Zprávy.

„Myslím si, že by to byla ztráta času hodně lidí, protože se nedá dokázat, že to, co říká Protopopov, je lež. A on zase nemůže dokázat, že to, co říkám já, by byla lež, že to neřekl. Takže absolutní ztráta času,“ vysvětluje Babiš mladší v rozhovoru.

Petr Protopopov je muž, který s Babišem mladším dlouhodobě pobýval na Krymu. Byl v té době zaměstnancem Agrofertu a současně je manželem političky ANO Dity Protopopové, která Babiše mladšího coby lékařka označila za duševně nemocného. Babiš mladší před časem popisoval, že ho na Krym nechal nedobrovolně dopravit jeho otec kvůli vyšetřování dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Nejprve syna nechal podepsat „nějaké papíry,“ jak sám popsal, a následně ho nechal uklidit pryč od novinářů a policie.

Předseda vlády Andrej Babiš vlastního syna veřejně označuje za duševně nemocného. Poté, co Babiš mladší promluvil v médiích, odletěl za ním premiér do Švýcarska, kde jeho syn žije, údajně si zahrát šachy. Po této jejich hře se junior na dva roky odmlčel. Teď ho podle jeho slov donutilo promluvit to, že si přečetl starší rozhovor s Protopopovem, kde jeho údajný únosce říká, že mu junior vyhrožoval, že ho zabije, zabije otce i sebe, což je podle Andreje Babiše mladšího naprostá lež.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner