Babiš mladší žádal policii o pomoc. Unesli ho a nutili k nedobrovolému zákroku

Andrej Babiš mladší (repro Seznam Zprávy)

Andrej Babiš mladší | FOTO: repro Seznam Zprávy

Velmi závažnou zprávu poslal Andrej Babiš mladší policii. Stěžoval si na to, že ho čeká nedobrovolný psychiatrický zákrok. Text zprávy zveřejnil Janek Kroupa na serveru irozhlas.cz. „Byl jsem unesen na Krym. Teď se nacházím na Ukrajině u své přítelkyně. Čeká mne nedobrovolný psychiatrický zákrok. Můj otec potřeboval, abych zmizel po čas kauzy Čapí hnízdo.“ Zní text e-mailu pro českou policii odeslaný na počátku ledna 2018.

Do rozplétání děsivé kauzy se zapojili i novináři Rádia Svobodná Evropa. Ti vypátrali jméno, bydliště a matku třicetileté ženy, kterou Babiš ml. uvádí jako svoji přítelkyni. Podle matky se tato přítelkyně nyní nachází ve Švýcarsku u Babiše ml. Matka také uvedla, že jí její dcera říkala o tom, že se kdosi snaží udělat z Babiše mladšího psychicky nemocného člověka a že je ve skutečnosti zdráv.

Reportérům se podařilo vypátrat i to, že uvedenou zprávu posílal Babiš na začátku letošního ledna z Ukrajiny, z města Krivoj Rog, z jednopokojového bytu své přítelkyně. Další zjištění se týkají toho, jak se Babiš na Uktrajinu dostal. Vezl ho tam zaměstnanec Agrofertu Protopopov ve voze Audi s českou SPZ. Zdroje prý uvádějí, že na Ukrajinu ho odvezl před koncem loňského roku přes Polsko. Za dalších několik dní se Protopopov opět přes Polsko s audi vrátil zpět, ale už sám.

Právě ukrajinská přítelkyně Babiše mladšího byla dosud jedním z důležitých otazníků celé kauzy. Panovaly obavy, zda nemohla být napojena na ruské tajné služby, kterým by podle zasvěcených odborníků rozhodně neunikl pobyt syna premiéra členské země NATO na Krymu, nebo v Rusku. Tyto obavy ani nyní nezmizely. Není jasné, čím se mladá žena živí. Podle své matky žije částečně na Rusy okupovaném Krymu.

Z dalších zjištění, která uvádí Janek Kroupa a reportéři Rádia Svobodná Evropa vznikají další otazníky. Například, proč Policie ČR nereagovala adekvátně na žádost o pomoc Babiše mladšího, tedy syna premiéra a stačil jí pouze kontakt s právníkem, který ho údajně zastupoval? Policisté požádali Babiše mladšího o fotografii s novinami a jeho matkou. Tu jim zaslal. A tím vše skončilo.

Mimořádně zvláštní také je, že uvedený právník zastupoval Babiše mladšího i staršího. Tedy pracoval pro údajného uneseného i údajného únosce.

Kauza údajného únosu Andreje Babiše mladšího kvůli zametání stop vyšetřování Čapího hnízda rozhodně nekončí, naopak, nabírá obludné rozměry.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]