Babiš může vyhodit píáristy, tuhle krizi nezažehnají. Děti ho naprosto rozebraly

Andrej Babiš (ANO) (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Profimedia

Jako před propastí nebo ohněm chrání Babišův tým svého šéfa před debatami s konkurenty v boji o post prezidenta ČR. Zatím ho uchránili, ale totální ponížení Babiše přišlo z nečekané strany. Od dětí, mezi které ho píáristé jistě s klidem pustili. Navíc do pořadu, který tvoří Babišovi trvale nakloněná televize Prima. Nic nenasvědčovalo katastrofě. Babiš bude ve třídě s hrstkou dětí. A ouha. Všechno špatně. Ale úplně všechno.

Babiš nevěděl nic. Nedokázal zodpovědět žádnou z otázek žáků. Ukázal, že zřejmě nikdy nečetl naprosto základní knihy, nezná planety a jako největší zemědělec v zemi neví ani nic o zvířatech, která chová. Kráva má podle něj jeden ze svých žaludků na to, aby v něm vyráběla mléko. Babišovi se v pátek smáli snad úplně všichni. Zasloužil si to.

()

Jeho vystoupení ve škole je dalším dokladem toho, proč není schopen chodit do debat s protikandidáty a s moderátory, kteří mu nejsou nakloněni. Jak by si asi počínal v prezidentských debatách, když ho vykolejí děti ve škole?

Babiš si mezi žáky počínal jako podivný pán z jiného světa. Na otázku, co je napsáno na oponě Národního divadla, odpověděl, že neví, ale že za jeho vlády prošlo rekonstrukcí Národní muzeum. Pohledy dětí mluví samy za sebe. Ještě udivenější byly, když na ně Babiš vytasil „své“ knihy a propálil, že psal jen dvě kapitoly. Poté mával i dokumenty, které má připravené k soudu. Udivené pohledy dětí, některé se snažily skrývat, že se mu smějí.

Jak se ukázalo, to, že Babiš nic neví a že na děti tahá z tašky podivné dokumenty, nebylo to, co je udivilo nejvíce. Zdá se, že největší „památkou“ na toto setkání pro ně bude Babišova arogance a nepříjemná komunikace a fakt, že se s nimi při odchodu ani nerozloučil a že v učebně nechal dárek, který mu věnovaly, jak bylo popsáno v reportáži Respekt.

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) (Úřad vlády / se souhlasem)

Babiš teď může ušetřit, vyhodit píáristy a kampaň nějak doklepat. Těžko existuje cesta, jak z tohoto debaklu vybruslit. Tohle nezvládnou. Navždy se zapsal jako ten, kdo trvale neví a kdo je nepříjemný i na děti ve škole.

Realita je taková, že všichni, kdo se Babišovi právem vysmívají, by se měli zamyslet. Zamyslet nad tím, že je skutečný zázrak, že Česká republika ještě existuje. Poté, co ji čtyři roky vedl Babiš se Zemanem.

Končící prezident si ve své funkci počínal tak ostudně, že jeho portrét velká část ředitelů škol nechala sundat ze zdí učeben. Ten možný budoucí prezident je žákům pro legraci. Neví ani to, co se učí děti na základce. Tohle si Česká republika fakt hodně nezaslouží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články