Babiš nám prý zařídí mír s Ruskem na věčné časy. To už tu jednou bylo

Boj za mír (ČTK)

Boj za mír | FOTO: ČTK

Ostudná vyjádření premiéra Andreje Babiše o útocích na zboží, která s povděkem přivítala celá ruská pátá kolona, jsou jen jedním aspektem problému, v němž momentálně žijeme. I od těch rozumných už se začaly objevovat hlasy, že se to s tím Ruskem (které na našem území zavraždilo dva naše občany!) nemá přehánět, hysterická dezinformační scéna s pomocí přisluhovačů a různých užitečných idiotů už dokonce varuje před válečným štvaním a zaštiťuje se mírem. Uběhlo třicet let a máme tu zpátky manýry komunistů.

Hned po odhalení teroristického útoku se ozvala celá ruská pátá kolona od Václava Klause staršího i mladšího po Vojtěcha Filipa, aby vyjádřila obavy o to, zda bude zachován mír. Prý za všechno dokonce může zvolení Joe Bidena americkým prezidentem. Ano, věřte, že jakmile někdo začne bojovat za mír, je to to poslední, o co mu ve skutečnosti jde. Přesně totéž dělali komunisté, když se snažili populaci držet ve strachu z války jen proto, že to posilovalo jejich možnosti ovládat občany. Stará taktika, ale funguje. Povšimněte si mj., jak se z bojovníků proti vakcínám přes noc stali zastánci Ruska a hlavně míru.

Pavel Šafr – kniha Češi mezi pravdou a lží (archiv)

Pak je tu ale Andrej Babiš jakožto náhodný generátor vyjádření. Nechce nikoho naštvat, jenže to dost dobře nejde, protože na jedné straně jsou jeho vazby na Pražský hrad, který otevřeně slouží nepřátelským mocnostem, na straně druhé stojí veřejné mínění a dvě nevinné oběti ruských agentů. Má to těžké a nezvládá to, zvlášť když mu za zády stojí Jan Hamáček, který chtěl být Jamesem Bondem, místo toho působí jako baron Prášil trpící ztrátou paměti.

Ne, skutečně to není tak, že díky Babišovým řečem se podaří stabilizovat situaci, právě naopak. Premiér naprosto neumí jednat s našimi zahraničními partnery a kvůli všem skandálům, které ho provázejí, není brán nikde v zahraničí vážně. Rád hraje na nacionalistickou notu, jenže část českých nacionalistů je proruská, a ti, kterým jde opravdu o dobro jejich vlasti, rozhodně nevolí oligarchu, který jejich spoluobčany nazývá zbožím.

Na Rusko a jeho chování je nutné reagovat jasně a ostře. Nejde jen o dvě české oběti, ale hlavně o přípravu další války s Ukrajinou; za touto zemí musíme stát, ať se děje, co se děje. Protože co je na řadě dál? Polsko? Pobaltí? Ruské federaci se podařilo obsadit nás na internetu a na Hrad nainstalovat svého věrného lokaje. Premiér je v jeho vleku, přesto byl donucen tajnými službami reagovat na skandální zjištění. Tím to ale skončit nesmí. Tomu by se totiž neříkalo rozumné řešení, ale zbabělost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]