Andrej Babiš nám vyhrožuje, říká Reportér ČT

Eric Drooker

Stížnost společnosti Agrofert na reportáže v pořadu České televize Reportéři ČT přijde Janu Moláčkovi, jednomu z autorů, jako nepřijatelná. Koncern Andreje Babiše si stěžuje, že se reportáže nezakládají na pravdivých informacích a pouze se snaží očernit ministra financí a jeho firmu. To Moláček zásadně odmítá a tvrdí, že si kdykoliv obhájí vše, co v pořadu zaznělo.

O šestistránkové stížnosti, kterou Radě ČT zaslala společnost Agrofert, informovalo Svobodné fórum včera jako první. Svou reakci na kritiku objektivity a pravdivosti reportáží napsal na svůj facebookový profil nejen šéfredaktor pořadu Marek Wollner, ale i Jan Moláček, který je autorem dvou ze čtyř napadaných příspěvků. „Považuji to za frontální útok na svou práci a obyčejné vyhrožování ze strany nejmocnějšího českého politika,“ píše reportér.

Podle vyjádření Agrofertu jsou informace v reportážích zkreslené a nepravdivé. „Jako autor si rád kdykoliv obhájím pravdivost veškerých informací, které jsem v nich prezentoval,“ tvrdí však Moláček. Podle jeho slov má každý, včetně Agrofertu, právo na to, aby se mu něco ve vysílání nelíbilo, ale pokud si chce stěžovat, měl by být schopen konkrétně a věcně argumentovat.

Jednoznačně však nesmí dojít k situaci, ke které Agrofert radní veřejnoprávní televize vyzývá. „Pokud Agrofert oficiálně od Rady ČT požaduje, aby se o aktivitách Andreje Babiše v budoucnu točily pouze reportáže, které se jeho vedení budou líbit, pak je třeba říct, že je to nepřijatelný krok přes čáru,“ myslí si Moláček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]