Babiš naříká. Nechce s ním jednat jakýsi „polistopadový kartel“

Andrej Babiš (ANO) (ČTK/AP/Petr David Josek)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/AP/Petr David Josek

Premiérskou funkci už Andrej Babiš vzdal a nebude se pokoušet ji získat ani nějakými manévry ve spojení s prezidentem Milošem Zemanem. Pochopil, že aspoň tuhle bitvu prohrál. Je ale velmi ukřivděný.

Na twitteru Babiš, nebo někdo, kdo mu to tam vede, píše: „Polistopadový kartel plní svůj antibabišovský program a jednat se mnou odmítli. První otázka pana prezidenta při našem telefonickém rozhovoru byla, jestli platí to, co se dočetl v médiích, že v případě, že by mě pověřil sestavením vlády, tak bych to odmítl. A já jsem řekl ano, odmítl bych to. Protože je to zbytečné.“

()

Co to vykládá? Jaký „polistopadový kartel“? Má tím na mysli demokratické politické strany, které byly zvoleny? Co to má společného s nějakým kartelem? ČSSD se s ním v poslední vládě spojila a odnesla si z toho těžké poškození. Komunisté ho podporovali a už je z nich mimoparlamentní strana. Jeho útvar ANO, který není normální politickou stranou, ale účelovým nástrojem jedné osoby, totiž jeho samotného, nijak ke spolupráci neláká. Babiš si do politiky odnesl určité zvyklosti z dob vlády jedné strany, které byl členem a která mu pomohla se vyšvihnout ohledně možností nad druhé. Co se dá dělat. Pořád ještě máme nějakou soutěž stran, ačkoliv se Babišovi povedlo i tohle hodně zdeformovat.

Ať se věnuje opoziční politice, pokud mu to po zbavení imunity trestní stíhání dovolí. Může si na to vytvořit takový malý kartelíček s okamurovci. Také se může vrátit k homeopatikům na křivdu. Nebo pomalu ujídat po lžičkách z toho lithiového kopce, co zachránil pro národ. To by taky mohlo působit antidepresivně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]