Babiš nechodí do práce. Jestli chce dělat kampaň, ať se vzdá mandátu

Andrej Babiš (ANO) (Hnutí ANO / se souhlasem)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Hnutí ANO / se souhlasem

Andrej Babiš začal dělat kampaň ve svém obytném voze. Kromě nehorázných sloganů, kterými štve národ proti ukrajinským uprchlíkům, aby získal voliče Tomia Okamury, ještě navíc opět dokázal, že kašle na svoji práci v poslanecké sněmovně, kam byl zvolen a za niž dostává plat. Taková praxe, která ukazuje pohrdání demokracií, by prostě a jednoduše neměla být možná.

Omluven z pracovních důvodů. Tak zní odůvodnění Babišovy nepřítomnosti v poslanecké sněmovně během jejího jednání. A to není všechno – Babiš není členem žádného výboru, nedělá svou práci, soustředí se výhradně na kampaň, teď už prezidentskou, která mu má zajistit to nejdůležitější: beztrestnost.

(Týdeník FORUM)

Je opravdu absurdní, když si vzpomeneme, jak poslanci hnutí ANO kritizovali bývalého poslance Starostů a nezávislých Jana Farského, který získal půlroční stáž v USA, a proto se nakonec vzdal mandátu. To, že svoji funkci složil, byl správný krok. Jenže pokud Babiš v příštích měsících plánuje výhradně objíždět republiku a přesvědčovat občany, že má být prezidentem, měl by udělat totéž.

Poslanci vládní koalice Petra Fialy dělají tu chybu, že na problém málo upozorňují. Babiš si ale dělá legraci z hlasů voličů, kteří chtěli, aby je zastupoval v parlamentu. Vážně to ani trochu nezaráží nikoho z jeho hnutí? Ale jistě, to není správná otázka, protože poslušní zaměstnanci vždy budou poslušnými zaměstnanci.

Nehorázná lehkost, s jakou Babiš přechází, že má jako občany placený poslanec plnit povinnosti, je dechberoucí. Měla by na to upozornit vládní koalice a konat, například na mimořádné schůzi Babiše vyzvat, aby složil mandát. Protože tenhle výsměch je jen další ukázkou toho, že Babiš je přesvědčen, že pro něj pravidla neplatí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]