Babiš: Nejprve se otevřou kadeřnictví, krizový štáb by měl převzít Hamáček

Premiér Andrej Babiš  (ČTK – Petr Kupec)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK – Petr Kupec

Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro své Lidové noviny objasnil, jak by měl podle něj vypadat další vývoj v České republice. Nejdůležitější je teď projekt chytré karantény, který povede Roman Prymula. A tak by místo něj měl Ústřední krizový štáb řídit ministr vnitra Jan Hamáček. Babiš mluvil i o uvolňování mimořádných opatření.

Projekt chytré karantény má na starosti armáda, konkrétně brigádní generál Petr Procházka, který byl pověřen náčelníkem generálního štábu. „Generál Procházka velí celému centrálnímu řídícímu týmu. Ale předpokládáme, že projekt bude zastřešovat současný předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. Bude zplnomocněncem vlády, projekt bude stejně jako krizový štáb fungovat pod vládou. Kvůli systému chytré karantény budeme dělat i určité personální změny. Náměstek Prymula by se věnoval zejména tomuto projektu,“ uvedl Babiš.

Andrej Babiš (Printscreen tn.nova.cz)

V této souvislosti premiér potvrdil, že se jedná o tom, že by Hamáček řídil krizový štáb – tak, jak tomu mělo podle zákona být od počátku pandemie. „Profesor Prymula se musí soustředit na systém chytré karantény a hlavně na zdravotnictví a na epidemiologické záležitosti. Dnes bychom to měli vyřešit,“ sdělil Babiš.

Očekává se, že po Velikonocích dojde k uvolnění některých opatření. „Myslím si, že opatření by se mohla rozvolňovat třeba od různých služeb. Ženy ocení, pokud si budou moci zajít na kosmetiku nebo ke kadeřnici. Ale muselo by to fungovat jako třeba u zubaře, v místnosti by byla jen kadeřnice a zákaznice, přičemž zaměstnankyně by musela být samozřejmě negativně testována na koronavir. U těchto služeb bych asi začal, ale záleží to zejména na panu Prymulovi a hygieně, takže mě berte s rezervou,“ říká předseda vlády.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Další na řadě by podle Babiše měly být různé prodejny. „Mohly by následovat restaurace a hotely. Hromadné akce a shromáždění budou naposledy. Velikonoce ale bohužel strávíme všichni doma, s tím musíme počítat,“ sdělil premiér.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner