Babiš nemůže všechno. Evropská ostuda narostla do obludných rozměrů a může ho zničit

Andrej Babiš (Repro ČT)

Andrej Babiš | FOTO: Repro ČT

Oligarcha, který zneužívá své politické postavení k vlastnímu obohacení. To je charakteristika českého premiéra Andreje Babiše, která je nyní známa po celé Evropě. Babiš narazil na strop toho, co je možné. Nelze si dovolit všechno, nelze jen šermovat slovy jako kampaň nebo lež. Předseda vlády doposud porušoval všechna myslitelná pravidla, protože mu v tom nikdo nebránil. Jenomže Evropskou unii neovládá a on to dobře ví. Ostatně i proto zrušil své plánované vystoupení v Evropském parlamentu v lednu 2019.

Babiš má prostě a jednoduše velký problém. Úplně klidně se může stát, že Česká republika bude vracet až deset miliard korun dotací, které získal Agrofert. Ten Agrofert, jehož jediným vlastníkem Babiš byl až do 3. února 2017 a který český premiér stále řídí, což ostatně můžeme jasně vidět na tom, jak fungují deníky z vydavatelství Mafra.

Český premiér v žádném případě nemůže být tím, kdo bude v Bruselu jednat o podobě evropského rozpočtu, protože na něm má svoje zájmy, kterými je zejména snaha zabránit zastropování dotací. Je podezřelý z dotačního podvodu kvůli Farmě Čapí hnízdo a dnes čelí obřímu skandálu, který znamená evropskou ostudu pro Česko a který může také v budoucnu znamenat velký problém pro český rozpočet.

Evropští politici se ptají: Opravdu někdo věří tomu, že české orgány budou řešit střet zájmů premiéra své země? Ptají se s pochybovačným úsměvem, protože je to představa naprosto absurdní.

Mnoho představitelů Evropské unie si uvědomuje, že je čas přestat financovat oligarchu s autoritářskými sklony, který manipuluje českou veřejností, plně využívá všechny výhody EU, aby vzápětí tu samou EU pomlouval, protože ví, že přesně to mu přinese politické body.

Andrej Babiš své fungování překombinoval a konečně je tu naděje, že se najde někdo, kdo mu zabrání v dalších podvodech. Protože Evropská unie nemá žádnou povinnost dávat peníze někomu, kdo je pouze využije pro prospěch a růst svého obřího holdingu, jehož prostřednictvím pak následně financuje svou politickou stranu a média.

Musíme se už konečně začít bránit a Evropská unie nám může pomoci zastavit predátora s obří politickou, ekonomickou a mediální mocí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]