Babiš není budoucností naší republiky, řekl po prezentaci předběžných výsledků Pavel Fischer. Podporuje Petra Pavla

Pavel Fischer (ČTK / Šulová Kateřina)

Pavel Fischer | FOTO: ČTK / Šulová Kateřina

Na tiskové konferenci po oznámení předběžných výsledků prezidentské volby oznámil Pavel Fischer, který je zatím na průběžném čtvrtém místě, že veškerá podpora v druhém kole patří generálu Petru Pavlovi. 

„Je potřeba spojit síly,“ prohlásil Fischer. Česká republika rozhoduje o své budoucnosti. „Jsem přesvědčen, že Andrej Babiš není budoucností naší republiky,“ řekl senátor Pavel Fischer a vyzval k podpoře Petra Pavla ve druhém kole voleb.

Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová a její manžel Robert Neruda zdraví příznivce při příchodu do volebního štábu. (ČTK / Kamaryt Michal)

Podle něj je potřeba spojit síly proti bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Rozhoduje se o tom, aby Česko bylo v dobrých rukou, Fischer za ně nepovažuje ty Babišovy.

Fischer se chce ještě dnes sejít s Pavlem a nabídnout možnosti podpory pro druhé kolo. Podle něj je třeba sladit kampaň, nabídne například své billboardy, i když jich nemá mnoho.

Fischer po sečtení zhruba 90 procent okrsků získal 6,7 procenta hlasů. Jeho výsledek tak pravděpodobně bude horší než před pěti lety, kdy se ziskem 10,23 procenta skončil na třetím místě. Ke své budoucí politické kariéře ani k tomu, zda bude příští rok obhajovat senátní mandát, se zatím Fischer vyjadřovat nechtěl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články