Babiš nestihl Pellegrinimu říct, že syrští sirotci neexistují. Slovensko by je přijalo

Andrej Babiš se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim
 (Facebook)

Andrej Babiš se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim | FOTO: Facebook

Mezi premiéry České republiky a Slovenska bude ještě velké vysvětlování. Zatímco Andrej Babiš při své protiuprchlické náladě odmítl přijmout padesát dětí ze Sýrie, o nichž se rozdmýchala plamenná diskuze, zda se jedná o sirotky, Peter Pellegrini s nimi problém nemá. Znovu se tak ukázalo, že Babiš nehovoří za EU ani za V4, ale maximálně tak sám za sebe.

Přijmutí syrských sirotků u nás iniciovala Michaela Šojdrová, kterou ovšem předseda vlády obvinil z toho, že si dělá pouze předvolební kampaň a razantně řekl, že ani jeden. Následovala mohutná změť rozlišně pravdivých informací, o jaké „děti“ by se mělo jednat.

Konspirátoři už viděli 50 téměř po zuby ozbrojených mladíků, kteří se chystají okupovat naši zem, znásilňovat ženy a brutálním způsobem šířit islám. Babiš vyprávěl o tom, že možná oni sirotci ani neexistují a všechno je jenom blamáž, která z něj, ochránce české země, snaží udělat člověka bez soucitu.

Ministerský předseda s oblibou také proklamoval, jak se jedná o společný postoj V4, která je nekompromisní a nepřipouští pomoc na území členských států. To však evidentně nebyla pravda. Slovenský premiér totiž nemá problém s tím, aby jeho země desítky sirotků přijala.

Peter Pellegrini pro agenturu Reuters řekl, že Slovensko je dost bohaté na to, aby deset, dvacet nebo třicet dětí z táborů v Řecku přijalo. Dokonce si ani nemyslí, že by to jeho zemi mohlo ekonomicky nebo kulturně poškodit.

Zatímco pro Babiše jsou tedy děti hrozbou, protože potřeboval před komunálními volbami rozvířit téma migrace a nalákat k hnutí ANO i voliče extremistické SPD, naši sousedé musí mít z jeho rétoriky legraci.

Jediné, co Andrej Babiš dokázal je, že si na nás v Evropě ukazují prstem, někde se tedy spíš dívají skrz prsty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]