Babiš neumí vysvětlit, kde vzal částku, která je pro Čechy platem na 4166 let

Eric Drooker

Stanislav Gross, mimochodem Babišův dobrý známý, byl všemi médii a mnoha politiky vláčen několik měsíců kvůli pár milionům korun. O Babišově „černé miliardě“ píše jen několik nezávislých médií. Přitom, co je to miliarda korun? Při průměrné dvacetitisícové mzdě je to plat jednoho člověka na 4166 let! To není málo peněz. A pan ministr není schopen vysvětlit, kde je vzal.

Babišova soudem zatím nepotvrzená spolupráce s StB, nejasný zdroj kapitálu na začátku jeho skupování továren, obrovský střet zájmů, ovlivňování médií, podezření na dotační podvod atd. je děsivý koktejl. Ale že má všechny pracovité živnostníky za zloděje člověk, který nedokáže doložit, kde vzal miliardu korun? Člověk, který se s maximálním nasazením vyhýbá placení daní? Je to naprosto nový rozměr.

Představa, že si téměř všemocný ministr-miliardář objedná audit a jím placená auditorská společnost vydá stanovisko: „Ano, ministr-miliardář okrádá stát na daních“, je zrovna tak naivní jako domnívat se, že jeden z nejbohatších Slováků by si u soudu nechal napařit udávání StB a „neošetřil“ by soud a svědky.

Babišovo prohlášení, že se nechá zauditovat, je jen křeč na stejné úrovni, jako když Gross nechal zemi oblepit billboardy „Myslím to upřímně“.

Andrej Babiš nemá morální mandát být členem Vlády ČR.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner