Babiš neunesl drtivou porážku. V hysterickém vystoupení obvinil ze svého neúspěchu zpěváky

Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Deml Ondřej)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Deml Ondřej

Vždy, když je Andrej Babiš pod tlakem, když se mu nedaří, nebo dokonce prohraje ve volbách, je hysterický, vypouští nesourodou změť slov, má poněkud výše postavený hlas a plete dva jazyky do sebe. A přesně to se mu přihodilo v sobotu odpoledne. Andrej Babiš totiž prohrál. Na takový debakl v senátních volbách nebyl připravený. Zatímco koalice SPOLU uspěla, kde mohla, kandidáti politické divize Agrofertu zcela propadli. A to Babiš neunesl.

V povolebním vystoupení uznal, že prohrál, a pustil se do úsměvných a legračních teorií. Za všechno mohou ostatní. Konkrétně jakýsi kartel, do kterého nepatří už jen pravicoví politici, ale nově také hudebníci David Koller nebo Tomáš Klus. „Vystrčil celou kampaň lhal a lhal i dnes, že jsme mobilizovali. On si vymínil, že v Jihlavě nebude mít žádného protikandidáta z koalice SPOLU. Kdo tady bojoval za pana Vystrčila? No pan Koller, Klus, Kalousek. Celý ten polistopadový kartel se mobilizoval,“ rozohnil se Babiš.

Miloš Vystrčil na 30. kongresu ODS (ODS / se souhlasem)

Na adresu Miloše Vystrčila ještě pronesl, že „z těch kandidátů, kteří se dostali teď do senátu, je Vystrčil nejhorší“. Právě výsledek nejsledovanějšího duelu mezi Vystrčilem a jeho Janou Nagyovou nese Babiš nejhůře. Má k tomu důvod. Jde o jeho blízkou spolupracovnici z Agrofertu, je s ním obžalovaná kvůli údajnému dotačnímu podvodu Čapí hnízdo a chtěl její případnou imunitu po získání mandátu v senátu využít ke zkomplikování průběhu soudního řízení, které pro něj zatím nevypadá dobře.

Opět, jak je pro Babiše typické, odmítl připustit vlastní vinu a odpovědnost za volební debakl. Nepřipouští si, že by výprask od voličů mohl být způsobený tím, jak neschopně tuto zemi v minulosti vedl, nebo tím, že stojí před soudem kvůli podvodu, jeho estébáctvím, nebo že by prostě už mohl přestat spoustu lidí bavit.

Andrej Babiš doufal v epické vítězství. Spoléhal na to, že se vysměje voličům a koalici SPOLU tím, že do senátu dostane obžalovanou pracovnici Agrofertu na úkor úspěšného a uznávaného šéfa horní komory Miloše Vystrčila. Ale nevyšlo to. Na místo vítězství zažívá tvrdou prohru. Zaslouženou prohru.

Takže, zapamatujme si, za to, že Babiš do senátu neprotlačil svoji obžalovanou zaměstnankyni, může David Koller a Tomáš Klus. Lepší vtip už generální ředitel opozice asi neudělá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články