Babiš nevěděl, že u nás existovala výjezdní doložka. To snad nemyslí vážně

(Facebook)

Tak jsme se dozvěděli, že Andrej Babiš prý nevěděl, že u nás byla k vycestování (na Západ) nutná takzvaná výjezdní doložka. Přiznal to v rozhovoru pro iDnes.cz. To tedy žil v pěkném soudružském skleníku.

Babiš řekl: „Dnes byla na výstavě v Národním muzeu vystavena tzv. výjezdní doložka. Mladí to dnes ani nepochopí. Tehdy jsem jako pracovník zahraničního obchodu, jehož pracovní náplní bylo cestovat do zahraničí, ani nevěděl, že bez toho lidi nemohou vycestovávat do zahraničí. Kdo nám to měl říct? Neměl jsem se to odkud dozvědět.“ Na námitku, že to se přece všeobecně vědělo, odpovídá: „Jak se to vědělo? Kdo mi to měl říct?“

K něčemu už snad není co dodat. Babiše nikdy nenapadlo, k čemu jsou všechny ty dráty na hranicích a cvičení psi? Proč se lidé pokoušejí opustit republiku takzvaně ilegálně, místo aby prostě odjeli? Proč vůbec lidé takzvaně nelegálně emigrují, když podle dohod o lidských právech, které jsme podepsali, má každý právo opustit svou zemi a zase se do ní vrátit? Vážně si myslel, že jsou všichni blázni a neviděl, v čem se tu žije?

Pak také není jasné, proč jinde vykládá, jak maminka chtěla, aby vstoupil do KSČ, aby mohl jezdit do ciziny. Tím tedy připouští, že nestraníci, což bylo 90 procent občanů, s tím měli nějaký problém.

Nebo si z nás Babiš jen dělá legraci? Tady už jeden vážně neví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]