Babiš nevypadá, že by byl doručením náboje ještě zděšen. To je zvláštní, po takovém povyku

Andrej Babiš se svou manželkou Monikou (ČTK)

Andrej Babiš se svou manželkou Monikou | FOTO: ČTK

Taková to byla hrůzná událost, že kvůli tomu Andrej Babiš vydal zvláštní prohlášení a svolal si na to novináře. Monice Babišové prý někdo poslal náboj. Protože nedal možnost žádných dotazů, bylo to celé úplně zbytečné. Mohl to nechat napsat na sociální sítě a neničit spoluobčanům dobu oběda.

S ohroženou paní Monikou se pak ale záhy vydal do ulic a nezdálo se, že by byla nějak zděšena ani že by její choť byl znepokojen údajným nebezpečím.

Debata České televize kandidátů na prezidenta 22. ledna 2022, Praha. Vlevo prezidentský kandidát Petr Pavel, vpravo kandidát na prezidenta a předseda politického hnutí ANO Andrej Babiš a uprostřed moderátor Martin Řezníček. (ČTK)

Můžeme připustit, že oba byli v takovém šoku, že jim všechno ještě nedošlo. Též ochranka mohla být zděšena a také jí nic nedošlo. Teď už se ale mohl trochu otřepat. Pak ale na poslední chvíli dorazil do debaty České televize a už se o údajném incidentu ani nezmínil.

Chápeme, byl plně zaměstnán popíráním našich spojeneckých závazků v NATO a potom zase popíráním toho, co popíral, a to sebere nějaký čas a energii. Ještě navíc řada politiků dala najevo, že jim někdo vyhrožoval pořád a nedělali kolem toho takový povyk. Mohl bych k tomu přidat zprávu od jednoho anonyma, kde se mě tázal, jestli se oběsím sám, nebo si počkám, až si pro mě přijdou. To jsem ani nikam nekandidoval. Takové historky z natáčení, ale celkem nezajímavé. Sestavili bychom z toho panu Babišovi knihu, aby si poprvé v životě nějakou přečetl. Prostě by to velké dobrodružství z minulého týdne nebylo ani na příběh do socialistických televizních Bakalářů.

Ale dejme tomu, že se pan Babiš cítí skutečně ohrožen a celý z toho oněměl. Pak je otázka, jestli člověk s takovými reflexy má být hlavou státu. Prezidentů, kteří strnuli před nebezpečím jako zvířátko před kobrou, jsme měli v historii až moc.