Babiš nežvaní jako politici a statečně lyžuje

Eric Drooker

Martin Komárek je věrný svému šéfovi za všech okolností a bojuje za něj jako rytíř. Jeho obdiv vůči Andreji Babišovi nezná mezí, takže pokud si někdo dovolí na ministra financí vyslovit „ošklivou“ kritiku, Komárek se ihned postaví do role Babišova ochránce. Naposledy to pocítil Miroslav Kalousek, kterému se nelíbilo, že si Babiš vzal dovolenou a jel si zalyžovat, čímž zkomplikoval jednání Poslanecké sněmovny. Komárek následně na svém facebookovém profilu místopředsedu TOP 09 označil za hada a jeho chování jako hanebné. Jako povel k útoku na Kalouska zřejmě Komárek pochopil Babišův status na Twitteru, kde ze své dovolené oznámil, že je mu lépe, než kdyby musel ve Sněmovně poslouchat ožralého Kalouska.

Martin Komárek posléze v televizi vysvětloval, že chtěl Kalouskovi vynadat hned ve Sněmovně, ale už ho nezastihl. Proto využil Twitter. Podle bývalého novináře Kalousek zneužil nepřítomnost vicepremiéra, aby rozbil schůzi poslanců. „Využil idiotského ustanovení jednacího řádu, které umožňuje ministrům, předsedům klubů a předsedům stran vystoupit kdykoli. Tedy i v době, kdy normální poslanec vystoupit nesmí,“ stěžuje si Komárek na sociální síti. „Je to něco jako nenáviděný majáček na služebních autech. Toho už papaláši nezneužívají. Kalousek však svého práva předstihnout frontu využívá naprosto nestydatě,“ útočí na Kalouska.

Komárek se o přízeň svého stranického šéfa snaží za každou cenu a vždy. Je to však dávno, kdy byl jedním z „kluků z plakátu“ a před volbami se vedle Babiše objevoval na billboardech. Dnes svého šéfa moc nezajímá, což vyvrcholilo tím, že na sněmu ANO neuspěl jako kandidát na místopředsedu a musel se smířit s rolí v předsednictvu. Bez Babišovy podpory a příkazu delegátům, že si přeje, aby Komárek zastával v hnutí důležitější funkci, se totiž do užšího vedení ANO dostat nejde.

Ministr nemá dovolenou nikdy

Dovolená Andreje Babiše, na které si užívá na horách, nevadí ovšem pouze Kalouskovi. Kritiku schytal i od svých koaličních partnerů a od dalších stran. Předseda ODS Petr Fiala například žádal, aby se předseda ANO vrátil. Na to mu Babiš odpověděl na Twitteru: „Chtěl jsem se vrátit, jak žádal Petr Fiala, ale sněmovna si odhlasovala volno, tak radši zůstanu na neplacené dovolené,“ napsal Babiš. Odpověď od Fialy přišla zanedlouho. „Děkuji za zprávu Andreji Babišovi, že má v Agrofertu neplacenou dovolenou. Je mi to ale jedno. Jako ministr neplacenou dovolenou mít nemůže,“ kontroval předseda ODS.

Svůj názor vyjádřili ovšem i členové vlády. „Obávám se, že my žádnou dovolenou, placenou i neplacenou, nemáme,“ myslí si Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL. Jasný názor na Babišovu nepřítomnost má i premiér Bohuslav Sobotka. „Pokud zasedá sněmovna, měl by se poslanec jejího jednání účastnit. To se týká i člena vlády,“ prohlásil předseda vlády.

Na facebookovém profilu Andreje Babiše však přibývají stovky lajků pod jeho arogantní větou, že bude radši lyžovat než sedět ve sněmovně. Jeho příznivci v tom mají jasno. Babiš není jako ostatní politici. Nežvaní a lyžuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner