Babiš o Monice: Ani nevím, kde sedí. Agrofert ji nezajímá. Dost ji otravuji

Monika Babišová by měla být jedna z nejmocnějších žen tuzemského byznysu, protože ovládá holding Agrofert a další síť firem mimo tuto skupinu. Prostě vše, co si její manžel formálně odložil do dvou svěřenských fondů, o které má pečovat právě Monika Babišová a právníci pana premiéra. Jenže paní Babišovou prý Agrofert nezajímá, jak vysvětlil její manžel v rozhovoru pro Mf DNES, tedy v novinách, které Babišová může také fakticky ovládat.

Celý rozhovor je tradiční cirkus Andreje Babiše, a to včetně otázek, které mu pokládá jeho zaměstnanec. Celostránkový rozhovor odstartovaný na titulní straně je směsí tradičních výkřiků, lží a pololží Andreje Babiše.

Zajímavá je tak jen pasáž o paní Monice. O té Babiš nejprve říká: „Já ani nevím, kde sedí.“ Myslí tím, že neví, zda jeho žena sedí ve vedení svěřenských fondů, kam odložil své impérium. A pokračuje: „My se o Agrofertu vůbec nebavíme, protože ji to zkrátka nezajímá. Má spoustu své práce a svých nadačních projektů. Nebavíme se doma o firmě. Už tak ji dost otravuji, celou svou rodinu otravuji svým působením v politice, a mě to mrzí,“ svěřil se dojemně premiér.

Je to takový hezký premiérský pár. Premiéra trápí, že jeho rodinu trápí, že je premiérem. Současně pan premiér ani netuší, jestli jeho paní řídí ten jeho nahromaděný majetek, nebo ne. Pohádka Andreje Babiše znamená jediné. Vše, co říká, je pravidelně přesně naopak. A není nejmenších pochyb, že moc dobře ví, kam Moniku napsal. Agrofert řeší tak hodně, až se o tom píše po celém světě. Takže asi tak.

archiv

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner