Babiš objevitel: Exministr financí už zjistil, z čeho se vypočítává důchod

Andrej Babiš na autogramiádě v Poděbradech. (Veronika Kučíková / se svolením autorky)

Andrej Babiš na autogramiádě v Poděbradech. | FOTO: Veronika Kučíková / se svolením autorky

Premiér v demisi Andrej Babiš se dostavil do pořadu Blesku Ptám se, pane premiére a padaly z něj pozoruhodné výroky. Jsme vděčni za to, že po letech jeho působení nás stále ještě umí přivést k úžasu.

Z Babiše v redakci Blesku například vypadlo: „Konečně mi teďka vyměřili důchod. Víte, kolik mám důchod? Já jsem myslel, že budu mít padesát, šedesát tisíc. Mám 19 tisíc důchod. A já říkám: ale však jsem zaplatil 322 milionů na daních. Ale jedna kolegyně říká: daně se do toho nepočítají, jenom odvody.“

Týdeník FORUM (Lucie Batková / FORUM 24)

No to je ale překvápko. Tak on si český premiér a bývalý ministr financí nezjistil, z čeho se vypočítává důchod, a žil celou dobu v nějakých divných představách. Není to poprvé.

Dlouho po pádu komunismu, k jehož budování zdatně přispíval jako člen husákovské KSČ a agent Státní bezpečnosti, se podivil, že u nás v ČSSR existovalo něco jako výjezdní doložka, bez které se nikam mimo „tábor míru a socialismu“ nedalo vycestovat. Tu skutečně dostala jen naprostá menšina lidí, a to ještě museli žádat o devizový příslib a souhlas zaměstnavatele, nebýt v nemilosti u režimu a někteří si po návratu ještě zaběhli na výslech, jestli se náhodou na cestách nesetkali s nějakým elementem ze zrádcovské emigrace. Mladý pan Andrej si ale coby činitel vyslaný stranou a vládou působil v Maroku, tak ho takové drobnosti nezatěžovaly.

Dobře, to už je historie. Jak se ale vypočítává důchod by exministr financí a premiér mohl vědět. Na základě čeho tuhle zemi vlastně řídí? Má někde schovanou nějakou Máňu, která mu říká, co je směroplatné?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]