Babiš obviňuje všechny okolo. Za demonstrace může Kalousek, ODS a zfanatizovaní komentátoři

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ani na Vánoce se premiér Andrej Babiš nedokáže oprostit od své frustrace z demonstrací a z toho, že není nejoblíbenějším člověkem na zemi, jak by si samozřejmě přál. A stále – i poté, co už šest let sedí ve vládě, je schopen z potíží obviňovat všechny ostatní. Nyní to znovu prokázal rozhovorem pro dezinformační Parlamentní listy (na tento web neodkazujeme, pozn. red.).

Babiš nejprve s „nadhledem“ tvrdí, že demonstrace mu nevadí, protože už si na ně zvykl. Pak je ale vzápětí bagatelizuje a lituje se, jako vždy. Prý je to happening, kam chodí zfanatizovaní komentátoři a opozice, aby si poslechli projevy lidí, kteří jej nenávidí. Sebereflexe nula, jak je u Babiše zvykem.

Pavel Hofman

Kouzelným momentem rozhovoru je, když si předseda vlády stěžuje, že se v médiích útočí na jeho rodinu. Zmiňuje syna (kterého sám poslal na Krym), pak manželku (protože je asi chudák nucená zveřejňovat nevkusné fotky se zahradníkem), zapomíná ale na to, jak se ke své rodině chová on: veřejně hovoří o psychických problémech starších dětí, na zdraví všech, a to včetně vnoučat, křivě přísahal.

A pak přichází vrchol. Redaktor se jej totiž ptá, zda by nechtěl organizátorovi demonstrací Mikuláši Minářovi vzkázat nějaká smířlivá slova. A co na to ten Babiš, který už si na demonstrace zvykl a vůbec ho nezajímají? „Prosím?! Ne, proč. Nemám mu co vzkázat,“ začal nejprve, aby všechno nesmyslně spojil s jinými demonstranty – s Fridays for Future.

Všechno je to vymyšlené. Třeba vůči paní Benešové. To je taková čestná žena, která má čistý stůl. Nebyla v KSČ, odmítla do ní vstoupit, byla protikorupční symbol, ona určila státního zástupce na H-Systém, ona v rámci Akce čisté ruce honila zloděje, podvodníky a korupčníky. Ale přes to všechno o ní říkali, že zneužije justici. A jak ji zneužila?! Tím, že mě Zeman nechal dále stíhat? To je ono? To je jasný důkaz, že jsou to lži! Lži! Lži o StB, lži o Benešové, lži o konfliktu zájmů. Všechno to jsou lži. Ti lidi jsou zfanatizovaní novináři a komentátory,“ prská Babiš. A takhle to vypadá, když je někomu něco úplně jedno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner