Babiš odhalil zrádcovské protistátní spiklenecké centrum

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš  (ČTK)

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Odhalit zrádce je první krok. Andrej Babiš by ale měl být důsledný. Se zrádci je třeba skoncovat, aby nekazili budování lepších zítřků. Ujmou se toho Lidové milice z Kosteleckých uzenin, nebo se zapojí justice, až bude řádně obrozena?

Před kamerami učinil premiér závažné odhalení: „Pan Zdechovský a pan Peksa jsou vlastizrádci. Jsou český poslanci, kteří by měli bojovat za český zájmy a nedělat v Evropském parlamentu politiku proti české vládě nebo českému premiérovi. Já jsem se díval na tu paní Ho… hohlmeier v České televizi a vůbec jsem tomu nerozuměl. Ona je trošku pomatená a vůbec nerozumí, jak fungují dotace a je to politická mise. Ten Evropský parlament nás stojí padesát miliard ročně. Oni sem přišli a mají devět tlumočníků a jedného technika, takže to jsou taky naše daně. Tahle mise je politická, nemá žádný smysl pro mě…“ A tak dále. (Video ZDE.)

Babiš se při výkladu o vlastizrádcích pobaveně usmíval, takže bude jednou zase třeba tvrdit, že to byla taková nadsázka. Asi jako když Transparency International označil za zkorumpovanou.

Rozebírat pojem vlastizrada nemá pro myslící lidi velký význam. Jestli je tady někdo trošku pomatený, není to poslankyně Evropského parlamentu, která tu zkoumala jeho střet zájmů, ale on sám.

Bolševický jazyk

Podstatné ale je, jaký jazyk Babiš užívá. Normalizační komunista z normalizační komunistické rodiny zřejmě nevnímá, jak je jeho vyjadřování zvrácené. Komunisté takhle mluvili a mysleli. Svět se dělil na přátele a nepřátele. Nepřítel byl ten, kdo si myslel a říkal a dělal něco jiného, než soudruzi chtěli. Někdy dokonce ani to ne, tak si to vládci prostě vymysleli. Když se jim to v rámci jejich mocenských her hodilo, označili za zrádce i své vlastní soudruhy a pak je pověsili.

Bolševický jazyk nám zůstal zachován v komunistických tiskovinách a dalších záznamech. Když už jsme u těch zrádců, můžeme se podívat do starého Rudého práva, které vyšlo den po zahájení procesu s takzvaným zrádcovským spikleneckým centrem Rudolfa Slánského. Slánský byl sám komunistický zloduch, ale zrovna věci, z kterých ho obvinili, nespáchal. Prostě na něj padla volba, že bude figurou v čele vymyšleného spiknutí. V Rudém právu se 21. listopadu 1951 skutečně vyřádili. V úvodním článku třeba čteme:

„Stojí nyní před soudem tito vyvrhelové, tato banda trockisticko-titovských, sionistických, buržoasně nacionalistických zrádců, kteří nenáviděli náš lid, naše lidově demokratické zřízení, naši cestu k socialismu, a kteří jako zaprodanci amerických imperialistů připravovali našemu lidu nejhorší úděl: otroctví pod karabáčem magnátů Wall Streetu.“

Zrádce je zrádce. Ještě než se soud pořádně rozběhl, Rudé právo už vědělo, jak to dopadne: „Proces ukáže naší straně a našemu lidu, před jakým velkým nebezpečím stála naše strana a národ. Ukáže, jaká nebezpečná zákeřná banda lotrů byla dopadena. Zároveň si náš lid hluboce uvědomí dnes, kdy je možno v plné šíři odhalit rozsah spiknutí, pravdivost slov soudruha Gottwalda o tom, že odhalením spiklenců jsme vyhráli nad nepřítelem, zejména proti západním imperialistům, velikou bitvu, že jsme postihli nepřátelskou agenturu na několika nejcitlivějších místech.“

Věrní v koksovně měli jasno

Pak je tam řada dojemných líčení, jak zpráva o zrádcích zasáhla pracující. Třeba tady:

„Když ve čtvrtek ráno montéři a zámečníci, pracující na stavbě šesté koksové baterie v železárnách V. M. Molotova v Třinci, četli v Rudém právu žalobu proti vedení protistátního spikleneckého centra, sešli se ihned k poradě. ‚Náš lid účtuje se zrádci,‘ zahájil vzrušeně agitátor soudruh Turoň. ‚Už brzy dopadne tvrdý trest na ty, kteří mařili po léta naše úsilí. Zatímco my jsme přemýšleli, jak urychlit výstavbu naší huti a zvýšit výrobu železa a oceli, zatímco jsme uzavírali a plnili své závazky, banda Slánského osnovala pikle, jak naše úsilí zmařit.‘ A soudruh Turoň předčítá z Rudého práva tu část obžaloby, z níž je patrno, jak právě v třineckých železárnách odporní zrádci rafinovaně vyřazovali z provozu nejdůležitější objekty a napáchali tak miliardové škody.“

Soudruh Turoň by asi nedokázal odpovědět na otázku, jak mohli být všichni tak dlouho natvrdlí a nevšimnout si celou dobu, že jim zrádcovská banda „vyřazuje z provozu nejdůležitější objekty“. Asi nebyl běžný socialistický provoz moc k rozeznání od řádění sabotérů. Lepší ale nejspíš bylo se soudruha Turoně neptat, protože pak by se tazatel mohl hned přemístit ke Slánskému na lavici obžalovaných a odtamtud už vedla jen jedna cesta.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Protože ještě američtí imperialisté nevynalezli Facebook, museli se doboví truhlíci vyjádřit na místě, nebo pak pilně psát do Rudého práva. Na místě to hned stihl jakýsi „soudruh Pavel Przyvara“, který se přihlásil o slovo: „Soudruzi, naše parta se zavázala, že montáž odlučovače na koksové baterii zkrátí o sedm dní. A nyní jako odpověď všem zrádcům vyhlašuje nový závazek: zkrátíme montáž o další dva dny. Ještě v předvečer narozenin soudruha Gottwalda bude montáž hotová.“

Pracovat tehdy v koksovně nebylo asi nic moc, ale pracovat tam se soudruhem Przyvarou, to už muselo být peklo na zemi.

Obdobou žen, které dnes píší na facebook Andreje Babiše, že ho obdivují a že to paní Monice moc sluší, byla jistá B. Červená, tkadlena závodu 01, Lina, národní podnik v Jaroměři. Ta napsala: „Dobře jsem si přečetla, že Slánský za pomoci pseudolékařů usiloval také o smrt soudruha Gottwalda. Až sem dospěli tito zrádci ve své zvířecké nenávisti proti lidu. Stihne je po zásluze spravedlivý trest. U svých šesti širokých tkalcovských stavů, na kterých již plním šestou roční normu, budu pozorně sledovat celé přelíčení s těmito škůdci. Staré kapitalistické časy se již nikdy nevrátí.“

Tak hlavně že si to přečetla „dobře“.

Máme rok 2020, 30 let po konci mocenského monopolu KSČ, a normalizační komunistický kariérista a agent Státní bezpečnosti je tu premiérem a odhaluje zrádce a protistátní a protivládní činnost. Vůbec mu nepřijde hloupé mluvit jako Rudé právo před 70 lety nebo v době honu na chartisty, zaprodance a samozvance. Prostě mentalita, která se pod nátěrem kapitalisty a oligarchy probudí podle potřeby k životu. Národ a stát je vtělen do strany ANO a strana ANO, to je Andrej Babiš. Poškozovat zájmy Andreje Babiše je pak vlastizrada, protože vlast, to je Babiš.

Je tu snad něco nejasné? Soudruh Turoň, pardon, Marek Prchal, to případně vysvětlí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]