Babiš odmítl v ČT diskutovat s Milionem chvilek. Bojí se ostudy?

repro ČT

Andrej Babiš v OVM | FOTO: repro ČT

Přestože Andrej Babiš hovoří o tom, že ho mrzí sobotní demonstrace na Letné, diskutovat s jejími pořadateli nehodlá. Podle informací Milionu chvilek pro demokracii odmítl premiér v pátek přijít do České televize, když se dozvěděl, že by se zde setkal se zástupci spolku. Bojí se snad Babiš, že by argumentačně na mladíky nestačil?

FB Vojtěch Stádník

Stalo se pravidlem, že mediální výstupy Andreje Babiše pevně určuje jeho PR oddělení v čele s Markem Prchalem. Především je to poznat na výběru televizních a rozhlasových pořadů, do kterých se premiér „uráčí“ přijít. Pravidlem se stalo, že marketingové oddělení hnutí ANO nepouští jeho předsedu na nebezpečnou půdu, kde by hrozilo zesměšnění.

Pravidelně tak Babiš odmítá pozvání do Otázek Václava Moravce a místo toho absolvuje servilní rozhovor na nesledované TV Barrandov. V rádiu si také raději povídá s Lubošem Xaverem Veselým, než by zasedl proti moderátorovi, který po něm bude chtít jasné odpovědi.

Mezi rizikové pořady nyní v ANO zařadili i Události, komentáře na veřejnoprávní televizi. Obzvlášť ve chvíli, kdy měl premiér diskutovat s organizátory demonstrací proti němu samotnému. Zvláštní je, že místo Babiše nepřijde ani nikdo jiný z ANO. Prý se budou s Milionem chvilek bavit až v momentě, kdy budou politickou stranou.

Arogance moci v přímém přenosu, která ovšem ukazuje, jak slabí se babišovci cítí. Není divu, s nedostatkem argumentů se proti fakty vybavenému Mikuláši Minářovi postavit nedá. Okusil to v Českém rozhlase třeba Jiří Ovčáček a z debaty odcházel jako úplný břídil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner