Babiš opět klečí před KSČM a zlehčuje jednání s Pompeem

Mike Pompeo a Andrej Babiš (Twitter A. Babiše)

Mike Pompeo a Andrej Babiš | FOTO: Twitter A. Babiše

Ve středu se premiér nadšeně fotil s ministrem zahraničních věcí USA Mikem Pompeem, na společné tiskovce se tvářil jako největší přítel Spojených států, vše odkýval a jeho tým zběsile postoval fotky šéfa s vlivným americkým politikem. V pátek už to Babiše přešlo. Návštěvu a jednání s Pompeem zlehčuje, prý nic neslíbil a celkově toho moc neprobírali. Důvod otočky? Ozvali se komunisté.

A těm Babiš tradičně ustupuje a slouží jim. „Nejdůležitějším tématem setkání s Mikem Pompeem pro mě bylo, že jsme si potvrdili naše vzájemné spojenectví. Řešil jsem s ním hlavně obchodní spolupráci. Naše obchodní bilance roste a USA je pro naše firmy trh, kam vyvážíme výrobky s vysokou přidanou hodnotou,“ tvrdil Babiš ve středu a rozesmátý se s Pompeem fotil.

Potom na premiéra a muže tradičně nepevných postojů udeřili jeho soudruzi. Ti naopak amerického ministra zahraničí kritizovali a obvinili ho z toho, že do ČR přijel jen dělat byznys. Na Babiše udělali soudruzi tytyty. A Babiš?

„Žádné přísliby jsem nikomu nedával,“ couvá premiér ve vyjádření pro Právo. K otázce dostavby Dukovan sdělil: „Panu Pompeovi jsem řekl, že je to soutěž, do které zasahovat nebudeme, a že stejně jsou po světě konsorcia, kde spolupracují třeba Rusové, Němci i Francouzi. Jde nám o to, aby vyhrál nejlepší dodavatel, který zaručí efektivní, moderní zdroj a postaví jej včas. Bezpečnost si pohlídáme, aby nějaká cizí moc nemohla mít vliv na naši energetickou bezpečnost. U 5G říkáme, že by se EU měla snažit najít jednotnou pozici, což se nedaří.“

Klasický Babiš a jeho dvě tváře. Před spojenci na Západě si hraje na velkého prozápadního politika. Když na něj bolševici dupnou, ustupuje, kroutí se a zlehčuje své konání a výroky. Ostuda srovnatelná se Zemanem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]