Babiš opět lhal na sociálních sítích. Tentokrát se však sám usvědčil

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ministr financí znovu dokázal, že nemá vůbec žádný problém lhát. Tentokrát na sociálních sítích. Andrej Babiš rázným statusem na twitteru obvinil předsedkyni okresního soudu Hanu Kurfiřtovou z nedodržování podepsaného příslibu a tvrdí, že oprava věznice v Uherském Hradišti neprobíhá právě kvůli ní. V článku, na který odkazuje a který vydala Babišova Mladá fronta DNES, je však jasně napsáno, že za problém může ministr spravedlnosti Pelikán.

veznice

Tohle se Babišovi, nebo možná spíše jeho PR týmu, moc nepovedlo. Pánové, kteří mají dělat z ministra financí počestného občana, jenž jde příkladem všem a snaží se Českou republiku očistit od všeho zlého, nečtou, co šéf přes jejich klávesnice sděluje na sociálních sítích. Anebo tuto chybu udělal přímo Babiš, který si nezkontroloval, zda regionální redakce jeho listu dostatečně zkritizovala osobu, o níž se vicepremiér hodlá kriticky zmínit.

tw-babis-veznice

Za nezapočatou opravu věznice může Babišův ministr Pelikán, píše dříve respektovaný deník. Vina je na straně Kurfiřtové, hlásá oligarcha. Takže někdo tady evidentně lže. Je očekávatelné, že po upozornění na rozpory v obou tvrzeních přijde autorka článku o peníze a třeba i o práci. Není přece možné, aby se mýlil nejmocnější muž ve státě! Chyba „musí“ být na straně neposlušného redaktora, který si nedal pozor na to, co píše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]