Babiš dopoledne nebyl ve Sněmovně, místo toho jel dělat kampaň do Litvínova

Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek dopoledne opět nedostavil do Poslanecké sněmovny. Místo toho vyrazil spolu s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou do Litvínova, kde slíbil výstavbu nové hokejové tribuny. Na fakt, že Babiš znovu nedorazil, upozornila první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová.

Babiš vedle záplavy fotografií, na nichž se nachází také bývalý hokejista Milan Hnilička, světu sděluje: „V rámci dostavby se plánuje výstavba nové tribuny s velkým hokejovým zázemím a internátem pro mladé hokejisty. Začátek výstavby plánují v příštím roce. Probírali jsme možnosti, že by se stát podílel na investici do dostavby. Musí se ale zapojit město, kraj a majitel klubu.“

Na to reagovala Richterová: „Andrej Babiš píše: ‚HC Litvínov právě teď.‘ Hokééj! Jen zapomněl dodat, že právě teď měl být ve Sněmovně. Na písemné interpelace dorazil jen 3x z 24 příležitostí odpovídat poslancům, kteří zastupují miliony voličů. Neskutečná neúcta,“ uvedla.

Pavel Hofman

Premiér měl v loňském roce účast na hlasováních ve Sněmovně kolem 27 procent a dokonce prohlásil, že do Sněmovny už vůbec chodit nebude. Před svým zvolením v roce 2013 přitom kritizoval, že tehdejší poslanci podle něj málo chodili do práce. „Už dvě hodiny tady nepracuju, já už sem ani chodit nebudu. Je to skandál, nemůžu pracovat. Lidi, co tady sedí, taky nemohou pracovat. Nemůžu tady sedět a poslouchat ty nesmysly,“ řekl serveru Novinky.cz.

Pan premiér Babiš “pro změnu” dnes opět nepřišel do práce (podle jeho twitteru je s vládou v Litvínově na hokejovým stadionu), aby odpovídal na dotazy k plnění programu a závazků z vládního prohlášení. Písemné interpelace na premiéra a související odpovědi jsou max. 6 hodin za 6 týdnu. Kdy má premiér odpovídat poslancům. Často zde předkládáme dotazy, se kterými se na nás obrací celé skupiny občanů,“ napsal k celé věci stranický kolega Richterové Ivan Bartoš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner