Babiš oprášil Andíka. Reklamní tisk s předvolebním maskotem rozesílá do domovů důchodců

twitter

Reklamní tiskovina, kterou Babišův politický projekt rozesílá do schránek | FOTO: twitter

Do domovů důchodců přichází krátce před volbami reklamní leták Babišova politického subjektu. Babiš se v tiskovině na novinovém papíře obrací na lidi jak přímo, tak i prostřednictvím kreslené postavičky „Andíka“. Čtenáři předkládá k uvěření, že jde o noviny, a že tiskovina obsahuje „všechny důležité informace o tom, co dělá vláda“.   

Infantilně pojmenovaná kreslená postavička Andreje Babiše se ke čtenářům obrací se stejnými slovy, s jakými Babiš zahajuje své promluvy na facebooku. Tiskovinu podle informací na první straně nechává Babišův politický projekt roznášet do schránek a pravděpodobně i rozvážet do domovů důchodců.

Twitter Jiří Karásek

„Čau lidi, možná jste tyhle noviny ještě neviděli,“ představuje reklamu „Babiš“ z kresleného obrázku. „Máte tu na jednom místě všechny důležité informace o tom, co dělá vláda, i o lídrovi, který v barvách hnutí ANO ve vašem regionu vede kandidátku do krajských voleb,“ pokračuje text podepsaný „Váš Andík“.

Forma i obsah vypovídají o úrovni, jakou Babiš přisuzuje svým voličům, a odpovídá i způsobu, jakým se o lidech vyjadřoval už před lety. V dokumentu Matrix AB z roku 2015 Babiš v souvislosti s občerstvením a voliči použil výraz „Dát jim krmiť“. V podstatě stejnou čtyřstránkovou tiskovinou se Babiš obracel na voliče před volbami v létě 2018.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner