Německý list Die Welt zřejmě pokládal Andreje Babiše za ryzího Evropana. Proto nyní uvádí, že český premiér se začal stavět k Evropě zády a stahuje Česko do podobné pozice, jakou má v EU Orbánovo Maďarsko.
Útoky Andreje Babiše na Evropskou komisi neprochází za hranicemi Česka bez povšimnutí. Není divu, už pouhá slova tam mají tradičně význam. A jestliže se objeví politik, který nejprve mluví jako přesvědčený Evropan, aby Evropskou unii vzápětí pomlouval stejně jako Viktor Orbán, je to téma nejen do novin. Přesně k tomu se Babiš uchýlil jen proto, že na něj osobně Evropská komise stupňuje tlak. Německý list Die Welt kromě zaplněného Václavského náměstí podrobně popsal i Babišovy problémy.
Uvedený list vystihl nacpané náměstí bez použití superlativů. Připomněl, jak organizátoři masového protestu vraceli další příchozí zpátky do metra s radou, aby jeli na spodní konec náměstí, protože nahoře by už neprošli. „Nakonec přišlo tolik lidí, že stáli i v bočních ulicích,“ popsal list demonstraci, která podle něj neměla od převratu z roku 1989 obdoby. „Tenkrát se demonstracemi zbavili komunistického režimu, v létě 2019 zas lidé pod vlajícími českými vlajkami a vlajkami EU a s ručně malovanými transparenty protestují proti předsedovi vlády,“ všímá si německý deník.
Komentář také připomíná, že Babiš čelí podezření z dotačního podvodu s penězi Evropské unie, které mu nepříslušejí, a navíc proudily do jeho impéria. Čtenářům představuje Babiše jako muže známého striktním odmítáním kvót na přerozdělování migrantů, který věří heslu, že stát lze řídit jako firmu. Dodává ale, že Pražany si těmito postoji nezískal a že rozčarování z jeho působení už zjevně daleko přesahuje hranice hlavního města. Babiš na to podle listu reaguje podrážděným tónem a útoky na EU, při nichž padne i jméno filantropa George Sorose, což v jeho přístupu představuje zvrat. „Hrozí Česku posun k euroskeptickému pojetí politiky, jak zažilo i Maďarsko?“ zaznamenal list stále větší starost z možného dalšího vývoje, jakkoliv Babiš změnu kurzu směrem k Orbánovi vylučoval.
Babišovy problémy se zdaleka neomezují jen na „Čapí hnízdo“. Komentář zmiňuje i zprávu Evropské komise o výsledku auditu k jeho střetu zájmů, z níž plynou i závažnější zjištění a o které psala všechna média, která nepatří do Babišova koncernu Agrofert. Také němečtí čtenáři se dozvídají o zřejmě neprávem čerpaných 17, 4 milionu euro, které EK podle předběžné zprávy požaduje vrátit. To deník vysvětluje premiérovou přetrvávající vazbou na jeho firmy. Svěřenským fondům, kam firmy vložil, předsedají jeho příbuzní.
List se vypořádává i s Babišovým křivým nařčením Evropské komise, podle něhož EK auditními zprávami poškodila zájmy České republiky. Jak správně poznamenává, předmětný problém se týká výhradně premiéra a jeho firem.