Babiš označil europoslance za vlastizrádce. Agresoři jim pak chtěli zabít děti. Policie je dopadla

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) (Pavel Hofman / se souhlasem)

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) | FOTO: Pavel Hofman / se souhlasem

Šokující informace dnes zveřejnili europoslanci Tomáš Zdechovský, Mikuláš Peksa a Monika Hohlmeierová. Po tom, co je napadl Andrej Babiš a veřejně prohlásil, že jsou vlastizrádci, jim začaly chodit tisíce výhrůžek smrtí. Tomáš Zdechovský popsal, že mu na sociálních sítích, do e-mailu a dalšími cestami chodily sprosté výhrůžky a popisy toho, jak ho zabijí. Pomatení lidé takto obtěžovali i jeho čtyři děti a manželku.

Mise europoslanců v ČR (Evropská unie)

„Dětem chodily tisíce fotografií zavražděných kolaborantů po válce s popisem, že tohle je také čeká. Bylo nám napsáno, že budeme pověšeni, zastřeleni, zavražděni. Výhrůžky byly systematické. Mně, mým dětem a manželce psali, že když se budeme pohybovat kdekoliv venku, tak si nás najdou. To je výsledek toho, že pan premiér řekl opakovaně do médií, že já a kolega Peksa jsme vlastizrádci,“ sdělil Tomáš Zdechovský a poděkoval policii za ochranu a za to, že dopadla některé lidi, kteří mu nechutné zprávy posílali. Stejné zprávy obdržel i Mikuláš Peksa a předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Monika Hohlmeierová. O té Babiš pro změnu prohlásil, že je pomatená. „Neustále mi píší, že já i celá moje rodina by měla být zavražděna,“ řekla Monika Hohlmeierová.

Informace zazněly na tiskové konferenci před zítřejším hlasováním o rezoluci týkající se střetu zájmů premiéra Babiše. Tisková konference byla v živém přenosu z Evropského parlamentu a přenášela ji i ČTK. Česká televize ji neodvysílala. Záznam z konference, kde zazněla velmi ostrá slova směrem k Babišovi, najdete ZDE.

Babiš europoslance napadl poté, co do České republiky přijela mise Moniky Hohlmeierové, která měla mimo jiné za cíl prověřit, jak je v ČR kontrolováno nakládání s prostředky EU. Urážky europoslanců od Babiše hojně šířily proruské dezinformační servery.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články