Babiš označil Zaorálka za „neschopného debila“. Teď je mu ale dobrý

ČTK

Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Po několika měsících nedůstojných a s největší pravděpodobností i neústavních tahanic o ministerstvo kultury se Michal Šmarda (na kterém ČSSD trvala, trvala a trvala a který na své nominaci trval, trval a trval) nominace vzdal. Ministrem kultury se stane Lubomír Zaorálek, bývalý ministr zahraničí Sobotkovy vlády. Ano, ten, který v březnu 2017 na sjezdu ČSSD hlasoval proti vstupu sociálních demokratů do vládní koalice a dokonce přirovnal Andreje Babiše k cizopasné rostlině.

Za potlesku mnoha spolustraníků hřímal: „A jako fíkus tuneluje stromy a je škrtičem stromů, tak tady nám dnes hrozí, že takové oligopoly vytunelují demokracii.“ 

Dnes tedy v Babišově vládě usedne. Prý to jinak nejde. A k minulosti, kdy odmítal trestně stíhaného premiéra, varoval, že ČSSD ve vládě nebude rovnocenný partner, nýbrž podřízený nebo ostře komentoval fakt, že Babiš prostřednictvím státu ničil firmy, se prý už vracet nehodlá.

Babiš se zase nechal slyšet, že se Zaorálkem coby ministrem problém nemá. „Je to tradiční politik,“ sdělil médiím a doplnil, že kultuře má vztah. Ještě předloni o něm ale také hovořil malinko jinak.

Zaorálka pošlu do pr*ele, že je debil, neschopnej,“ mohli jsme si poslechnout na skandální nahrávce skupiny Julius Šuman. Dále jsme se z ní dověděli, že Zaorálek je podle dnešního premiéra kok*t, který dvacet let jenom žvaní. To je přece výborná kvalifikace pro jeho vládu a důvod jako řemen nemít s takovým ministrem vůbec žádný problém, co říkáte?

Dosud neodhalený anonymní účet pojmenovaný podle Babišova řídícího důstojníka Júlia Šumana, který ho podle archivních záznamů získal pro spolupráci s StB, zveřejnil už několik tajně pořízených nahrávek, z nichž nejznámější je asi Babišův rozhovor s podřízeným, novinářem z MF DNES Přibilem, o tom, kdy a jak nejlépe naházet špínu na koaličního partnera, ČSSD. Do dějin také vešlo prohlášení o konkurenční přerovské firmě FAU, zlikvidované za pomoci státu tzv. zajišťovacími příkazy, na kterou podle Babiše „naši klekli“.

Veliký ohlas ale vzbudila již zmíněná první nahrávka, kdy Andreji Babišovi totálně spadla bodrá maska, kterou si tak rád nasazuje na veřejnosti, a sprosťárny na adresu kdekoho včetně žen, jenom lítaly. Tehdejší místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marxová byla v podání dnešního pana premiéra kráva, která chlastá, státní zástupkyně Dagmar Máchová svině, novinářka Seznamu Sabina Slonková dokonce „p*ča zhrzená, zrzavá“.

Sluší se ale podotknout, že když byl Lubomír Zaorálek s Babišovými výroky na svou adresu konfrontován, pokrčil rameny, že o nic nejde, a svěřil se, že oni se prý mimo kamery vyjadřují o politických konkurentech mnohem hůř.

V tom případě ovšem nezbývá než doufat, že se pan předseda vlády s novým panem ministrem se vztahem ke kultuře v náhlé dojemné shodě nevypraví třeba někam na operu a tam je v záchvatu upřímnosti nenapadne jeden druhého někomu představovat. To by byla teprve kultura. Za sto bodů.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner