Babiš označil Zdechovského za vlastizrádce. Europoslec teď čelí výhrůžkám smrtí

Pavel Hofman

Tomáš Zdechovský | FOTO: Pavel Hofman

Členové Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu zjišťují, jak naše země reaguje na výsledky auditů Evropské komise, a prověřují střet zájmů Andreje Babiše. Ten s europoslanci nespolupracuje a stále tvrdí, že žádné nařízení neporušuje. Navíc ostře zaútočil na Tomáše Zdechovského a Mikuláše Peksu, které označil za vlastizrádce. Europoslanec za KDU-ČSL si ovšem premiérova slova nechce nechat líbit. Obzvlášť proto, že se začaly množit výhrůžky smrtí, které Zdechovskému přichází. 

V reportáži na Primě ministerský předseda dvojici českých europoslanců obvinil z vážného trestného činu. „Pan Zdechovský a pan Peksa, no to jsou vlastně vlastizrádci, protože to jsou lidi, Češi, kteří jsou v Evropském parlamentu a měli by bojovat za české zájmy. Oni bojují proti českému premiérovi,“ řekl Babiš pro komerční televizi. 

Pavel Hofman

Jeho slova ovšem nezůstala bez odezvy. Tomáš Zdechovský se totiž domnívá, že taková obvinění si nemůže dovolit ani předseda vlády. „Tenhle výrok Andreje Babiše už je daleko za hranou toho, co je v demokratické zemi přípustné. Já vím, že se v naší politice s jeho příchodem téměř vytratila slušnost, etika a politická kultura, ale pořád jsme lidé,“ napsal Zdechovský deníku FORUM 24.

„A používat pojem vlastizrada ve spojitosti s kontrolou peněz evropských daňových poplatníků? Já pracuju pro lidi. Proto jsem tady. No, vypadá to, že tvoření konspirací je to poslední, co mu už zbývá,“ myslí si europoslanec.

„Andrej Babiš by si měl uvědomit, že on sám páchá trestný čin a naplňuje skutkovou podstatu pomluvy a křivého obvinění,“ dodal naštvaný Zdechovský.

V pátek večer se český europoslanec k situaci vyjádřil ještě jednou. Vyzval Babiše, aby se jemu a Peksovi omluvil. „Pokud se cokoliv stane mě a mé rodině,bude za to plně zodpovědný. Svým výrokem naprosto překročil všechny meze představitele demokratického státu a měl by se okamžitě omluvit,“ napsal Zdechovský na Twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner