Babiš oznamuje, co schválí vláda. Už ani nepředstírá, že existuje ČSSD

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

„Premiér Babiš pro ČT: Od úterý otevřeme vedle papírnictví i obchody s dětským oblečením a obuví a také obchody se spodním prádlem. Zítra to schválí vláda.“ Tak zněla krátká zpráva České televize v neděli odpoledne. Že je na tom něco podivného? Jistě. Vlády totiž obvykle o svých rozhodnutích hlasují.

Z tohoto vyjádření, ač bylo později zmírňováno a rozšiřováno, je patrné, že v Babišovi stále zůstává (a vždycky zůstávat bude) jeho mentalita z Agrofertu. Vůbec ho nenapadne, že by se měl zatěžovat takovými zbytečnostmi, jako jsou odlišné názory nebo demokratické procedury. Prostě to schválí vláda, protože Marek Prchal zjistil, že lidé jsou naštvaní. Tečka.

()

Je zajímavé sledovat, jak se k takovým věcem vyjadřuje sociální demokracie. Tedy nevyjadřuje. Hrdost této strany je totiž tak nízko, že už v podstatě ani neexistuje. A tak poslušně mlčí a dělá, co řekne Babiš a jeho marketingový tým, což je jediná autorita, která v České republice doopravdy rozhoduje o taktice boje proti nemoci covid-19.

Možná si řeknete, že to je jedno drobné vyjádření, na kterém příliš nezáleží. Ve skutečnosti je v něm ale úplně všechno – fakt, že Babiš už dnes ví, že nikdo nebude jeho názoru oponovat, odraz toho, že lidé potřebují pastelky pro děti, informace, že o logiku tady nejde (jinak by se totiž otevřely všechny malé obchody a jen byly zpřísněny podmínky), a tak dále.

Bylo by zajímavé zjistit, kolik sociálních demokratů je vlastně spokojeno s tím, jak Babiš k politice přistupuje. A kolik z nich je spokojeno s tím, že i strana se staletou tradicí se stala prostě jen divizí jednoho holdingu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com