Babiš píše, že jsme ve válce. Takhle by vypadala jeho obrana země

(repro: ANO - bude líp.)

Neschopnost a problémy vlády žehlí PR tým Andreje Babiše na sociálních sítích. Píáristé mají stav nejvyšší pohotovosti, protože to, co vláda (ne)dělá v posledních týdnech, je naprosto jasně viditelné i nezasvěcenému člověku. Zmatečná nařízení na poslední chvíli, nedostatečné zásoby, nákupy zbytečných pomůcek, trapný uvítací výbor pro letadlo z Číny, atd. Na sociálních sítích předsedy vlády je toho nyní ke čtení opravdu hodně. Zajímavé je bojovné prohlášení o tom, že jsme ve válce.

„Reagujeme operativně. Jsme ve válce a já si myslím, že naše vojsko funguje velmi dobře,“ píše se na facebooku Andreje Babiše. Slova, která stojí za zamyšlení. Jak by to vypadalo, kdybychom skutečně byli ve válce a velitelem byl Babiš? Jak by to asi probíhalo? Jednoduše řečeno, už by to neprobíhalo, protože s tímto velením by nás nepřítel rozdrtil na prach. Své schopnosti a dovednosti v krizi velitel Babiš ukazuje několikrát denně. Podívejme se na fiktivní vojenské ohrožení země, kterou vede tento pán.

Leden. Republice hrozí napadení, armáda agresora už napadla jednu z nedalekých zemí. Babiš a jeho ministři ujišťují, že nám nic nehrozí. Sklady munice jsou prázdné. Vláda ujišťuje, že munice je dost. Opozice alarmuje Sněmovnu, chce o situaci jednat, vyzývá k urychlenému nákupu munice. Babiš a jeho ministři zatím popisují výhody EET.

Únor. První stovky mrtvých, přibývají země napadené agresivní armádou. Experti důrazně žádají, aby vláda začala jednat. Babiš ujišťuje, že nemá střet zájmů a že EU je zpolitizovaná. Tlak médií a obyvatel narůstá. Babiš a jeho ministři si nechávají dělat průzkumy veřejného mínění, na jaká témata mají nyní zaměřit svá vystoupení. Vychází jim ohrožení válkou a napadením. Na konci měsíce proto Babiš ujišťuje, že země je skvěle připravena, i když jsou sklady munice prázdné. A že to on zařídil.

Březen. Nepřítel stojí na hranicích a do země pronikají první jeho průzkumníci. Babiš a jeho vláda vystupují na tiskovkách několikrát denně a ujišťují o tom, že jednají a že země je v bezpečí. Opozice vyzývá premiéra, aby nechal obranu země řídit odborníky, generály. Nevoják Babiš reaguje podrážděně předvolebním průzkumem a poukazuje na údajné preference ANO. 10. března Babiš nejprve v televizi říká, že možná bude zákaz vycházení, ale že to ještě bude řešit vláda. Po celodenním jednání vláda vyhlašuje zákaz vycházení, na hranice posílá hasiče, celníky a policisty. Mají zbraně, ale nemají do nich náboje. Hasiči mají nepřítele bít hadicemi. Babiš ujišťuje, že to nevadí a že náboje jsou na cestě. 15. března, nepřítel se bez potíží zmocňuje jednoho města za druhým, na hranicích už je i naše armáda. Má sice techniku, ale nemá palivo a munici. Babiš ujišťuje čtyřikrát denně, že munice je na cestě. Policisté a vojáci po nepříteli házejí kameny, elitní jednotky si samy vyrobily luky a šípy, které však proti tankům nejsou nejúspěšnější. Babiš ujišťuje, že opatření jsou dostatečná. Babišova firma zabývající se těžbou dřeva nabízí vojákům a hasičům v internetovém obchodě výhodný set pěti klacků a jedné gumičky na výrobu luku a šípů. Lidé doma odlévají kulky a posílají je na hranice vojákům poštou. Pošta slibuje, že zásilky někdy dodá a vyzývá vojáky, aby byli mezi 8. a 20. hodinou doma.

20. března, Babiš slavnostně ohlašuje, že dorazila munice. Výhodně ji nakoupil od nepřítele, který Českou republiku napadl. Munici rituálně pomáhá nakládat do tatrovek a míří na hranice. Odtud vojáci a policisté hlásí, že stát nakoupil munici, která nepasuje do jejich zbraní. A ta část, která do zbraní pasuje, je slepá. Prezident Zeman prolomil mlčení a na kolenou děkuje nepříteli za dodávku nepotřebné munice. Vojákům vzkazuje, aby se neflákali a bránili, připomíná svůj 25 let starý bonmot.

22. března, republika je na kolenou. Nepřítel je všude. Češi umírají po tisících. Babiš ujišťuje, že vše je v pořádku a vítězství je jen otázkou času, situaci prý zvládl nejlépe na světě. Ukazuje grafy a průzkum. Vojáky a policisty obviňuje z lajdáctví, Kalouska z toho, že rozkradl náboje, opozici z kampaně „antibabiš“ a média z nenávistné kampaně s cílem dostat ho z politiky. Tiskovku vysílá ze své bezpečné vily ve Francii. V pozadí je bazén, v němž se čvachtají Monika s květinářem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]