Babiš poletí do Izraele kvůli očkování, Blatného nechá doma. Copak se děje?

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO)  (ČTK)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

Po Maďarsku a Srbsku pokračuje Andrej Babiš ve svém koronavirovém cestování. Tentokrát do Izraele.  Vyrazit má ve středu odpoledne s asi dvacetičlennou delegací odborníků a stráví tam dva dny. Mají tam jednat o očkování proti covidu-19. Ministra zdravotnictví Jana Blatného ale nechává v Česku.

Že Blatný prý nikam neletí, píše server Lidovky.cz: „Serveru Lidovky.cz to potvrdil vládní zdroj s tím, že jedním z cílů návštěvy je možnost spolupráce v oblasti klinického výzkumu a testování nových experimentálních léků na covid-19. Ty jsou podle premiéra v Izraeli s velice pozitivním výsledkem podávány vybraným pacientům. V Babišově doprovodu nebude chybět například epidemiolog Petr Smejkal, vakcinolog Marek Petráš či pneumoložka Martina Vašáková. Naopak mise se neúčastní ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), kterému nebyla cesta nabídnuta.“

FORUM 24 (archiv)

Tak v Lidovkách by to mohli vědět. Ty sice teď údajně panu premiérovi nepatří, ale často se tam dá něco ze současného dění vyčíst. Po čtenářském tréninku z minulých let i to, kdo nejspíš brzo z funkce vyletí. Zaujme hlavně ta zmínka, že Blatnému cesta „nebyla nabídnuta“. Jistě by se našly nějaké důvody, proč někam neletí ministr zdravotnictví, když je potřeba tady držet bojovou linii proti zákeřnému viru. Ale že mu to ani nenabídli, aby mohl s díky odmítnout, protože má moc práce?

Jsme už ale zvyklí, že se u nás všechno mění přes noc, takže se během následujícího dne můžeme dozvědět, že novináři všechno popletli a Blatný poletí. Míněno do Izraele.

Prezident Miloš Zeman, zřejmě jako prognostik, už na konci února o Blatném hovořil pro televizi CNN Prima News v minulém čase: „Ale znova opakuji, nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mně připadá, že už je velmi, velmi unavený.“ Tak pan prezident má pro únavu pochopení, ačkoliv on sám je čilý jako rybička.

Do Izraele se poletí podívat Petr Smejkal. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v posledním pořadu Otázky Václava Moravce řekl, že by rezignoval na svou funkci ministra zdravotnictví, pokud by se poradní skupina s epidemiologem Petrem Smejkalem měla stát paralelním ministerstvem zdravotnictví při Úřadu vlády. Tak snad brzo uvidíme, které ministerstvo zdravotnictví je to hlavní a které je paralelní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]