Babiš obviňuje lyžaře. Sám byl v zasažené oblasti na lyžích a kašlal na karanténu

twitter AB

Andrej Babiš si vychutnává pivo za 15 euro. | FOTO: twitter AB

„Samozřejmě naši lidi rádi chodí do Itálie, ne každý si to může dovolit, a samozřejmě my jsme hlavní problém měli, že naši lyžaři to přinesli z Itálie,“ prohlásil v neděli v ČT premiér Andrej Babiš svým typickým jazykem. Jeho vyjádření je skandální v několika ohledech. Pomlouvá lyžaře, kteří jezdí do Itálie, upozorňuje, že nemoc podle něj přivezli „ti, kteří si to mohou dovolit“. A především, nějak zapomíná dodat, že on byl sám ve Francii v zasažené oblasti, nijak se nechránil a po příletu nedodržoval žádnou karanténu.

Klasický Babiš. V únoru navštívil lyžařské středisko ve Francii, které bylo, jak se následně ukázalo, jednou ze zasažených oblastí koronavirem. Babiš ale po příletu nezůstal v karanténě, nijak se nechránil, nenosil roušku ani respirátor. Sám tedy mohl být potenciálně tím, kdo do České republiky nákazu zavlekl. Sám se ukázal jako naprosto nezodpovědný a bezohledný vůči svému okolí.

Po tom všem se nestydí nyní školit ostatní lidi a ukazovat na turisty, kteří přijeli z Itálie, jako na ohrožení republiky. Svaluje tak na jiné nechopnost svoji a své vlády, protože nákazu nezvládli, nedokázali včas zavádět patřičná funkční opatření a včas nezajistili ochranné prostředky. Za všechno můžou lyžaři. Ale jsou to jiní lyžaři než Babiš a Monika.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner