Ač od premiérova sebepropagačního výjezdu na Moravu uplynuly už bezmála tři týdny, jeho PR tým se ještě nyní pokouší znevěrohodnit protest zlínských občanů před památníkem Tomáše Bati. Babiš na facebooku zmíněný spontánní protest Zlíňanů nepřímo označuje za důsledek sporu, který vede s tamním komunálním politikem Miroslavem Adámkem. Tato Babišova manipulace se místních dotkla a brzy se proti ní rázně ohradili.
Babiš se do nepříjemného „přivítání“ před památníkem Tomáše Bati pokouší přimíchat spor, který vede s náměstkem zlínského primátora Miroslavem Adámkem. Ten se ovšem jen zdvořile ohradil proti Babišovu pokusu připsat si zásluhy za obnovu památníku prvorepublikového zlínského podnikatele. Adámek Babišovi připomněl, že obnovu předmětného památníku připravovala místní samospráva od roku 2001 a že peníze, za které se památník rekonstruoval, byly daňových poplatníků, a nikoli Babišovy. „V tom videu vystupujete jako někdo, kdo PTB zachránil,“ všímá si Adámek. „Tímhle výrokem jste urazil a znevážil práci mnoha lidí (…), kteří se skutečně o obnovu památníku zasadili. (…) Slušný člověk by jim poděkoval…,“ zněly nejvážnější Adámkovy námitky.
Zjevně bezradný Babiš ovšem Adámkova slova označil za nenávistná.
Samostatnou, nesouvisející událostí pak byl protest tří desítek obyvatel Zlína, kteří Babiše „přivítali“ skandováním hesel typu „Baťa by tě hnal“ či transparenty „Bureši, Zlín si nekoupíš!“ a dalšími hesly. Akce svým charakterem nasvědčovala tomu, že se občané k protestu sešli spontánně. „Jela jsem tam, aby Zlín neměl ostudu, že na Babiše adekvátně občansky nezareagoval,“ popsala deníku FORUM 24 své důvody jedna z účastnic protestního „vítání“ Hedvika Bačíková. Babišův tým se ale i přesto pokusil toto shromáždění místních lidí znevěrohodnit. „Když jsem si přečetl ten nenávistný příspěvek pana Adámka, tak už mi je o něco jasnější, z jaké iniciativy se objevili ti demonstranti před památníkem Tomáše Bati ve Zlíně, který jsem před pár dny navštívil,“ fabuloval ve statusu na facebooku.
Odpověděl mu jeden z účastníků protestu, písničkář a občanský aktivista Ziggy Horváth, následujícím řízným statusem:
„Žeňme ho, dacana!
Po tři týdny hnisá v Babišově PR týmu otevřená rána, kterou jsme jejich pracně modelovaném obrazu ‚premiéra spasitele‘ zasadili s hrstkou přátel a náhodných kolemjdoucích při příležitosti návštěvy podvodníka v muzeu budovatele, Tomáš Bati. Ve včerejším vydání satirického týdeníčku onoho týmu, známého obecně pod označením ‚čau lidi‘, nám věnoval jakožepremiér významný prostor. Stává se už jakousi tradicí, že trestně stíhaný udavač komunistické StB Andrej Babiš (krycím jménem Bureš) nechápe, co proti němu někteří lidé mají. Vítězstvím naší kolegyně Jany Filipové, které se má totalitní fízl Bureš dle výroku soudu omluvit za nařčení o placených demonstrantech, se bývalý kádr KSČ evidentně nepoučil a ve lžích a konstrukcích pokračuje dál. Tentokrát u nás, ve Zlíně.“
Jak se dočteme v „čau lidech“ v reakci na komentář Miroslava Adámka, který jasně vyvrátil Babišovy lži o záchraně památníku Tomáše Bati, premiérovi je prý „po nenávistném příspěvku bývalého primátora MUDr. Adámka už mnohem jasnější, z jaké iniciativy se objevili ti demonstranti před památníkem…“
Premiér Babiš a jeho marketingový tým si ovšem tímto zpochybňováním občanského protestu Zlíňanů vykoledovali další ostrou reakci Ziggyho Horvátha:
„Tak hele, ty prolhaný práskači, já ti to řeknu na rovinu: Zjištění, že si jdeš dělat selfíčko s panem továrníkem Baťou, nám ve Zlíně zvedlo žaludky tak silně, že jsme šli zakladatele našeho města uchránit ostudy, které se z městského hřbitova mohl jen sotva bránit. Sešli jsme se pak na místě i s dalšími občany naprosto spontánně, jinými slovy – s panem ex-primátorem stejně jako se žádným jiným politikem, Sorošem, Kalůskom či kýmkoli jiným, to nemělo naprosto nic společného. Přišli jsme ti, zloději zlodějská, jen říci, že Baťa by tě hnal! A my tě poženeme za něj, kdykoli do našeho nádherného kraje strčíš nos, dacane prolhaný!“