Babiš potvrdil, že odstoupí, když evidence tržeb nebude fungovat

ČTK

Podnikatel Andrej Babiš, předkladatel EET | FOTO: ČTK

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš dnes ČTK a Nově potvrdil, že rezignuje, pokud nebude fungovat elektronická evidence tržeb, kterou koalice prosazuje jako jednu ze svých vlajkových lodí. Kdyby nefungovala, odešel by prý po výzvě koalice. Řekl to dnes před zasedáním koaliční rady.

repro: ČT

„Já jsem se určitě vyjádřil, že pokud elektronická evidence tržeb nebude fungovat, tak jsem řekl ano, že rezignuju. Tak nechť mi koalice určí, jak dlouho to nemá fungovat, a já potom, když mě vyzvou, tak rezignuju,“ uvedl ministr financí.

O Babišově slibu případné rezignace v neděli v České televizi hovořil vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. „Jsem zvědav na ministra financí, který na koaliční radě řekl, že v případě, že to nebude fungovat, tak za to ručí hlavou,“ poznamenal.

Podle ministerstva financí má elektronická evidence tržeb začít fungovat od poloviny příštího roku. Vláda si od ní slibuje omezení šedé ekonomiky daňových úniků. Podle Babiše má také narovnat podmínky mezi podnikateli, kteří platí daně, a těmi, kteří je neplatí.

Eric Drooker

Zavedení elektronické evidence tržeb by se mělo od počátku týkat restaurací, hotelů a stravovacích služeb, zhruba 60.000 podnikatelů. O čtvrtletí později by měly tržby evidovat i firmy z oboru velkoobchodu a maloobchodu, tedy dalších zhruba 250.000 podnikatelů. O rozšíření systému na další odvětví by měla rozhodnout následně vláda.

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner