Moc pěkné povídání spolu měli Andrej Babiš a Luboš Xaver Veselý na vlnách Českého rozhlasu. V půlhodinovém rozhovoru bylo možné se dozvědět mnoho nového o našem premiérovi. Tak například, že prý věří ve vesmír a že věří, že pravda a láska zvítězí. To je zajímavá změna názoru. Na nahrávce uniklé v roce 2017 totiž Andrej Babiš v soukromí říká: …nech dou do p*či…pravda a láska. Zřejmě se obrátil k Dobru.

Z předsedy vlády v nepolitickém rozhovoru padaly další zajímavé informace. Tak například, že jede do OSN, kde bude zastupovat prezidenta. „OSN tak samozřejmě mají ten klimat,“ prohlásil Babiš. Uvedl do oběhu další jeho nové slovíčko. Klimat.

Poněkud tajemně mohlo působit jeho prohlášení: „Jestli jsem v minulosti udělal špatné věci, tak se to teď snažim odčinit“. Tak trochu slova hodna mafiána. Ovšem Andrej Babiš se snaží být pozitivní. Změnil prý rétoriku. „Lidem, kteří mi píší, že mě nesnáší, posílám srdíčka. Snažím se být pozitivní,“ řekl také pan premiér.

Dojatě museli na tatíčka vzpomínat ve Švýcarsku, když v rozhovoru řekl: „Jsem dobrý táta, starám se o rodinu.“ Své o téhle péči taťky ví jeho nejstarší syn. Pilot dopravního letadla skončil ukrytý kdesi v činžáku ve Švýcarsku se svojí matkou, se kterou se Babiš rozvedl kvůli současné manželce Monice. Mladého Babiše jeho starostlivý otec údajně nechal přepravit na Krym, odkud Babiš mladší vysílal prosby o pomoc. Nakonec skončil ukrytý ve Švýcarsku. Když ho novináři našli, povídal si s nimi. Jenže potom si s ním zajel premiér zahrát šachy a junior přestal komunikovat. Dobrý táta. Stará se o rodinu.

I Chuck Norris musel závistivě kroutit hlavou, když v rozhovoru slyšel, jak premiér popisuje, že na jakési svatbě vypil 15 panáků a nebyl opilý. Padesát let totiž prý nemá slezinu.

Co říci závěrem? Nejlépe snad jeden citát Andreje Babiše z uvedeného rozhovoru. „Věřím, že ta pravda musí zvítězit, no. Ale jde o ztěžka. Musíte věřit, že pravda a láska musí zvítězit.“

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora