Babiš předvedl v debatě lídrů tragický výkon. Křičel, neodpovídal, fňukal

Eric Drooker

Den před volbami do krajských zastupitelstev a části Senátu předvedl premiér a majitel nejsilnější politické strany Andrej Babiš tragický výkon v debatě, kde se potkal s předsedy ostatních stran. Babiš byl nepřipravený, nezvládal reagovat a věcně debatovat. Jediné, co stále opakoval, byla čísla, kolik kam poslal peněz.

Babiš byl v totální defenzivě, předsedové opozičních stran ho zválcovali. Babiš odmítal odpovídat. Například na otázku, kdy vláda vypne všechna opatření, začal vyprávět o tom, koho jeho vláda údajně podpořila. Několikrát také zazněla jeho věta: „Vy manipulujetě tu debatu.“ Premiér také okřikl moderátorku, ať mu neskáče do řeči. Když skákal do řeči šéfovi STAN Vítu Rakušanovi, dočkal se rázné reakce. „Nemluvte mi do toho, já nejsem Adam Vojtěch,“ usměrnil Rakušan Babiše. Když to premiér zkusil znovu, Rakušan ho definitivně uzemnil: „Nekřičte na mě, fakt nejsme v Agrofertu.“

Pořad doprovázely směšné momenty. Například na otázku, jak vláda pomůže novým hejtmanům, aby se zorientovali v současné situaci, Babiš odpověděl, že jeho vláda dala krajům peníze na silnice. Doslova v koncích byl Babiš, když se ho divačka, profesionální houslistka, zeptala, jak si má v souvislosti se zákazy uspořádat profesní činnost. Premiér ženě odpověděl, že jí teď neumí poradit, že pracuje 18 hodin denně a že nehraje na housle.

Babiš nebyl připravený. Nevěděl. Jediné, co měl naučené, je klasika. Hromada různých čísel a grafů, které se snažil stále dokola opakovat. Marně. Bylo evidentní, že debatu vůbec nezvládá.  Debata, kde Babiš musel čelit nejen připravené a pohotové moderátorce, ale především lídrům ostatních stran, ukázala, proč premiér odmítá chodit do televize s oponenty. Protože na to nemá.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]