Babiš překonal své vlastní dno. Opět se pokusil poškodit vlastního syna

Andrej Babiš a jeho syn (ČTK / Vondrouš Roman / Petr Kupec)

Andrej Babiš a jeho syn | FOTO: ČTK / Vondrouš Roman / Petr Kupec

Politika je složitá disciplína. Člověk musí mít tvrdé lokty, být schopen reagovat, bránit se, ale i útočit. Kolik ovšem znáte lidí, kteří by zaprodali či zničili své vlastní děti, ať už v politice, či v byznysu? Mnoho ne, že? A nyní tu je kandidát na prezidenta, který se své vlastní dítě snaží poškozovat soustavně. Když se mu to nedaří, je frustrován. To dokázal i další den soudu v kauze Čapí hnízdo.

Andrej Babiš ze svého syna udělal bílého koně, poslal ho s ruským zlodějem kol Protopopovem na okupovaný Krym a soustavně se jej snaží umlčet a udělat z něj blázna. Udělal všechno, co mohl, aby mu zabránil vypovídat na policii. Své bývalé ženě zařídil tak pohodlný život ve švýcarské Ženevě, že mu v tom dobrovolně pomáhá. Jenže Andrej Babiš junior se nedal a jeho otec je kvůli tomu úplně, jak se říká, v háji.

Andrej Babiš (ČTK / Vondrouš Roman)

Předseda hnutí ANO o psychických problémech obou svých dětí běžně vykládá ve sdělovacích prostředcích. Do potíží se synem zatáhl i dceru, jen tak, prostě aby vypadal, jak se stará. Nebo aby se pozornost neupínala jen na juniora, těžko říct. Babiš vůbec nerespektoval soukromí svých dětí, bylo mu to jedno, jediné, o co mu šlo, je jeho vlastní mediální obraz a případná beztrestnost.

Ve středu 4. ledna pokračoval soud v kauze Čapí hnízdo, kam Andrej Babiš junior také přiletěl vypovídat. Soudní znalkyně se shodly na tom, že jeho výpověď je relevantní a že i přes diagnózu je svéprávným člověkem, který se mohl dostavit k soudu a dosvědčit, že jeho otec je dotační podvodník. Babiš a jeho právníci se po celou dobu pokoušeli zpochybnit juniorovo duševní zdraví. Když se ukázalo, že se to nepodaří, Babiš se v emotivním projevu málem rozplakal. Bohužel ne proto, že by byl smutný kvůli vztahu se synem, ale prostě proto, že jeho vlastní dítě není podle ostatních nesvéprávné. A nyní pokračoval dál.

„Já jsem se celý život staral o syna. Měl nejlepší školy, všechno jsem zařizoval. Potom jsem mu dokonce koupil dům, abychom se o něj mohli starat. Typický znak schizofrenních lidi je, že nesnáší a často i zavraždí své rodiče. Je to pro mě těžké,“ řekl u soudu Babiš.

Ano, tohle doopravdy zaznělo. Ačkoli jeho syn sám přiletěl do Prahy, koupil si letenku, ubytoval se v hotelu a poté vypovídal ve shodě s tím, co řekl o rok dříve na policii, Babiš se rozhodl opět ho očernit, aby mu celá věc příliš neškodila v prezidentské kampani. Že člověk něco podobného vykládá o svém vlastním dítěti, to je skutečně věc, kterou hlava nebere. A když ji vezme, musíme si uvědomit jediné. Tento člověk ukázal, co to znamená, když je někdo schopen naprosto všeho. Protože i mafiáni obvykle vědí, že děti jsou to nejcennější, co musí chránit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články