Andrej Babiš přišel o jeden z mnoha kohoutků, kterými čerpá peníze ze státní pokladny. Hospodářské noviny zjistily, že Fond životního prostředí přestává holdingu Agrofert vyplácet dotace. Konkrétně jde o desetimilionovou dotaci na lihovar v Kutné Hoře. Fond Agrofertu nepošle peníze ani na žádný další případný projekt. Důvod je jednoznačný. Je jím střet zájmů Andreje Babiše a fakt, že má jako premiér přímý vliv na Agrofert.
Na Andreje Babiše se postupně valí další a další problémy. Přísun peněz jeho holdingu už zastavila Evropská unie. Státní podnik Čepro vyšetřuje, zda je Babiš ve střetu zájmů, pokud objednaná analýza zjistí, že je, Agrofert přijde o „zlatou“ zakázku na dodávky biosložky z řepky, kterou dosud za mimořádně výhodných podmínek Čepru dodává.
Pod tlakem jsou i další ministři, jejichž resorty Agrofert i nadále dotují. Jde především o šéfa průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, který vystupuje jako oddaný Babišovec. Jeho minsiterstvo Agrofertu i nadále posílá miliony, které už Česká republika nikdy neuvidí, protože jí je kvůli zmíněnému střetu zájmů EU jednoduše nepošle.
Pravou noční můrou je nyní pro Babiše hrozba vracení několika stovek milionů zpět do pokladny EU. A co je pro něj úplně nejhorší? Proslýchá se, že banky jsou neklidné. Agrofert je totiž silně zaúvěrovaný a banky začínají přehodnocovat podmínky těchto obrovských úvěrů.
Babišovi asi dochází, že vstup do politiky nebyl ten nejlepší nápad. Po rychlém růstu Agrofertu i osobním jmění Babiše od chvíle, kdy do politiky vstoupil a jeho holdingu se v tu chvíli začalo zázračně dařit v obchodech se státem i v získávání dotací, teď přichází pád. A to jde o byznysovou část. Potom je tu ještě ta trestní část. Pokračuje několik kauz, ve kterých je Babiš vyšetřován policií. V jedné z nich, v kauze Čapí hnízdo, mu hrozí deset let vězení.