Babiš informoval, že řekne pravdu. Je z toho jen další spis jeho píáristů

Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Evropská unie

Překvapivou informaci ve čtvrtek přinesl Andrej Babiš. Sdělil národu, že v pátek řekne pravdu. Následně, prý protože už to nešlo vydržet, odprezentoval vydání další „knížky“. Celé představení vyvolalo mnoho reakcí. Zřejmě nejvíce zaujal fakt, že premiér musí předem oznamovat, kdy řekne pravdu. Samotné literární dílko je potom jen recyklací čtyři roky starého nápadu, který pod Babišovým jménem realizoval Marek Prchal.

Čtvrteční divadlo bylo jen komickým představením. Předně, kdo by mohl čekat, že bývalý komunista a estébák řekne někdy nějakou pravdu? Ten, který křivě přísahal na zdraví svých dětí, že by jen tak sám od sebe říkal pravdu? Aha.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Dále, jakápak knížka? Pár týdnů před volbami? To jsou náhody. A bude  Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí započítávat toto literární dílo do nákladů na kampaň Andreje Babiše? A četl premiér toto další dílko svých píáristů? Spousta otázek. V části týkající se tohoto dílka je zajímavé jedno číslo. Babiš ve videu říká, že před minulými volbami (náhoda) vydaná brožurka, pod kterou je podepsaný, vyšla v nákladu 400 tisíc kusů. Opět jsou tu otázky: Kolik to stálo a jak moc to zajímá Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí?

A teď to nejlepší. Název literárního dílka Babišových píáristů. „Sdílejte to, než to smažou“. Záludné. Tuto frázi s oblibou používají dezinformátoři. Současně ji používají i lidé, kteří si z dezinformátorů dělají legraci. Proruské dezinformační weby stojí v naprosté většině za Babišem a podporují ho. Znamená to tedy, že názvem je nechce zesměšnit, ale chce se postavit do role někoho, kdo asi říká nějakou nepopulární pravdu. Ten, který zemi v podstatě dvě volební období vede. Ten, který jde zcela na ruku proruskému prezidentovi. Aha.

Dobrou zprávou na této věci je totální bezradnost, ve které plave Babiš a zbytky jeho kdysi úspěšného týmu. Recyklace. To je to, co provádějí. Vydávají další literární dílko. To už tu bylo. Babiš opět vytáhl pseudokauzu lithium. To už tu také bylo. To slovo použil naposledy před posledními volbami a od té doby až nyní, po čtyřech letech. Jde o další poněkud nudný kus v předvolební kampani premiéra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články