Babiš připustil znovuzavedení covidových restrikcí. Nemají se ale týkat všech

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se nechal v úterý slyšet, že kabinet očekává, že dále porostou počty nově nakažených covidem-19. Pod drobnohledem je aktuálně především Karlovarský kraj, řekl premiér České televizi. Pokud by vláda opětovně přijala opatření proti šíření koronaviru, budou podle něj mít lokální charakter, ne plošný.

Že se epidemická situace v Česku zhoršuje, jasně dokazuje počet nakažených za pondělí laboratoře jich podle dat na webu ministerstva zdravotnictví odhalily celkem 391, o týden dřív to přitom bylo 240, tedy o 151 infikovaných méně. Aktuální pondělní výsledek je přitom nejhorší za několik měsíců. Naposledy bylo více nakažených v jednom dni odhaleno 3. června, kdy jich bylo 425.

Karel Kaufner s Andrejem Babišem ml. (Karel Kaufner / použito se souhlasem autora)

Spolu s vyšším počtem nemocných se zvedá i počet nakažených za posledních sedm dní v přepočtu na sto tisíc obyvatel aktuálně je jich osmnáct. Zdaleka nejhorší situace je podle zveřejněných dat v okresu Karlovy Vary, kde je nyní 67 nakažených na sto tisíc obyvatel, tedy bezmála čtyřnásobek celorepublikového průměru. Mezi jednotlivými regiony jsou ovšem obrovské rozdíly například v Jeseníku nejsou po přepočtu ani tři nakažení lidé na sto tisíc obyvatel.

Zároveň stoupá i počet hospitalizovaných těch je nyní 82, dvanáct z nich je přitom ve vážném stavu. I tento výsledek je nejhorší za velmi dlouhou dobu, více pacientů s covidem leželo v nemocnicích naposledy 22. června. Zároveň s tím zpomaluje v Česku očkování proti koronaviru zatímco ještě před měsícem dávku vakcíny dostávalo denně přibližně 50 tisíc lidí, toto pondělí to bylo necelých šestnáct tisíc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]