Babiš přišel do debaty a potvrdil: Je druhý Jakeš a hloupý manipulátor

Andrej Babiš (ANO), Petr Pavel (FORUM 24)

Andrej Babiš (ANO), Petr Pavel | FOTO: FORUM 24

Jelikož prezidentskému kandidátovi Andreji Babišovi teče do bot a bojí se toho, jak aktuálně vypadají průzkumy veřejného mínění, dorazil do debaty na České televizi. Účast do té chvíle odmítal. A bylo to něco strašného. Bylo v podstatě fyzicky složité se na tu přehlídku hlouposti, lží a manipulací dívat. Nezbývá než smeknout před Petrem Pavlem, že to vydržel tak klidně.

Babiš přišel do televize, aby zopakoval těch několik frází, které se naučil, aby listoval v papírech a vyprskl pár jedů. Ano, ono to samozřejmě na nějakou část voličů zafunguje. Ale ti už jsou stejně přesvědčení, tohle Babišovo tvrdé jádro mu bude tleskat, i kdyby v přímém přenosu někoho zastřelil.

()

Tahle debata ukázala pár důležitých věcí. Babiš opět, jako již mnohokrát, dokázal, že je absurdní primitiv, nevzdělaný člověk, který nedokáže kloudně odpovědět na moderátorovu otázku. Jeho znalosti jsou omezené pouze na to, co mu jeho tým připravil. Umí pouze zle útočit a zbytek času blábolí. Používá výhradně podpásové útoky. Andrej Babiš je podlý lhář, nestydí se použít cokoli, jen aby měl úspěch. Pokud by tohoto člověka zvolila většina voličů, byla by to skutečně velice smutná zpráva o České republice.

Pouze jediná věc, kterou Babiš na televizní obrazovce řekl, stojí za pozornost. V případě útoku na spojenecké státy NATO, například na Polsko či pobaltské země, by předseda hnutí ANO odmítl splnit naše spojenecké závazky, které jako členové NATO máme. Řekl to naprosto bezostyšně a otevřeně, protože se mu to hodí do jeho kampaně o míru. Byla to prostě další nehoráznost, kterou nám o sobě pan Babiš prozradil.

Předseda hnutí ANO není schopen reagovat na otázky, které nečeká. Naváží se do moderátora, opakuje, co se naučil, a snaží se to napasovat kamkoli, i tam, kam to nepatří. Rozdíl mezi ním a Pavlem byl doopravdy propastný. Generál působil klidně, měl úroveň a je inteligentní a důstojný. Babiš je prostě ukřičený podomní prodavač předražených hrnců, nikoli prezident.

Andreji Babišovi není možné věřit ani nos mezi očima. Je to něco opravdu strašného, když si člověk představí, že by po těch deseti letech s Milošem Zemanem byl Pražský hrad nadále devalvován člověkem, jakým je předseda hnutí ANO. Debata na České televizi to ukázala tak názorně, jak to jen šlo. Doufejme, že se k tomu voliči podle toho postaví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články