Babiš přišel poprvé od dubna na interpelace. Vynadal mu Kalousek i Piráti

Eric Drooker

Premiér Andrej Babiš poprvé od dubna dorazil na písemné interpelace do sněmovny. A místo odpovědí se poslanci opět dočkali pouze dehonestace, Piráty nazýval „kluky“ a stěžoval si.

Babiš nepřiznal žádnou svoji chybu, naopak se snažil vymluvit z toho, proč interpelace ignoruje. „Nevím, o čem tady kolegové mluví. Chápu, že to je příležitost se tady zviditelňovat. Když se mě novináři ptají, proč sem nechodím, tak právě proto, protože to je plácání,“ prohlásil.

Pirátům pak vzkázal: „Mohli jste jít do vlády, kluci.“ To si ale další poslanci nenechali líbit. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek předsedovi vlády řekl, že dělá pouze mediální propagandu. „Piráty nazýváte kluky. Já také, ale v bufetu. Ale tady je prostě budete nazývat poslanci, protože to jsou poslanci, protože byli řádně zvoleni, tak nedehonestujte pány poslance a paní poslankyně,“ uvedla poslankyně STAN Věra Kovářová.

„Kdybychom chtěli někomu vysvětlovat, jak vypadá pohrdání parlamentní demokracií, tak mu ukážeme tyhle ukázky. Když někdo nazývá parlament žvanírnou, podrývá důvěru občanů v parlamentní demokracii,“ řekl Babišovi šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]