Babiš přiznal, že je stejné krevní skupiny s prolhaným vůdcem brexitu

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Říká se tomu kouzlo nechtěného. Někdo chce něco sdělit, a místo toho řekne něco jiného. Někdy třeba omylem i pravdu, ovšem ve svůj neprospěch. Přesně tohle se teď povedlo i Andreji Babišovi.

Na twitterovém účtu, kde údajně své myšlenky zveřejňuje momentální premiér, jsme se mohli dočíst: „Gratuluji @BorisJohnson a @Conservatives k drtivému vítězství v parlamentních volbách 🇬🇧 Zvítězil charismatický lídr, moje krevní skupina. Získal silný mandát dokončit brexit. ČR ztrácí silného spojence v EU, což je mi líto.“

Jak už si všimli i jiní, je tam nějaký vnitřní rozpor. Babišovi je prý líto, že Spojené království odchází z Unie a současně blahopřeje k vítězství člověku, který to má za svůj hlavní cíl, a to za jakoukoli cenu.

To je ale jen jedna stránka věci, řekněme ta logická. Hezká je ta zmínka o tom, že Boris Johnson je údajně stejné krevní skupiny jako pan Andrej. Snad by bylo lepší se něčím takovým nechlubit. Johnson v kampani za brexit lhal a dá se to doložit. Lhal i po referendu, a až nastanou problémy (už teď je jich dost), bude muset lhát dál. Bude to dělat tak dlouho, až to možná prokouknou i ti prostomyslní lidé, kterým to pořád nedošlo.

Johnson je populista, chaotik, nedůvěryhodná postava. To všechno je Babiš taky, takže výjimečně má možná pravdu, když se s tímto politickým šarlatánem porovnává.

Jestli by byl nějaký důvod k nadšení, kdyby vyhrál Jeremy Corbyn, to je také sporné. Jeho starosocialistické nápady mají jen jednu dobrou vlastnost: říká je otevřeně. Bylo by zajímavé vědět, jestli by náhodou o stejné krevní skupině Babiš pak nepsal i  Corbynovi.

Člověk by Brity politoval, že měli jen takové dvě hrozné možnosti. Za to si ovšem mohou sami, stejně jako si za to mohou voliči kdekoli na světě, pokud mají svobodnou možnost si vybírat. Pokud něco dospěje do stadia, že už jsou všechny možnosti jen špatné, muselo se něco zpackat mnohem dřív.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner