Babiš prý Zemana naštval. Ať už konečně tahle nedůstojná fraška skončí

Andrej Babiš s Milošem Zemanem (ČTK)

Andrej Babiš s Milošem Zemanem | FOTO: ČTK

Když je třeba, aby se hlava státu vyjádřila k důležitým událostem, které rezonují českou společností, pravidelně mlčí. Pokud se však jedná o témata, která zajímají pouze jeho, je prezident až nezvykle čilý. Opět se to ukázalo ve chvíli, kdy se Zeman místo aktivní účasti při záchraně afghánských tlumočníků schoval. Posléze se sice vyjádřil, ale mlčení zřejmě bylo lepší.

Patrně už nemá význam prezidenta za jeho (ne)výkon funkce kritizovat. Jednak mu to evidentně dělá dobře a navíc se už několikrát ukázalo, že je lepší, když k některým tématům raději mlčí a nedělá tak naší zemi mezinárodní ostudu.

Možnost, že by však Miloš Zeman vynechal jakoukoliv příležitost zkritizovat, pomluvit, napadnout či obvinit Michala Koudelku je zcela nereálná. Proto se prezident ve své nenávisti k šéfovi Bezpečnostní informační služby, který nesdílí Zemanovu lásku k Rusku a Číně, opět „vyřádil“.

Vzhledem k tomu, že hlava státu už hovoří pouze s bulvárem nebo dezinformačními médii, dostaly šanci na rozhovor opět Parlamentní listy (Blesk prý přijde vzápětí). Není divu, v nich se nenajde nikdo, komu by Zemanovy výlevy přišly nechutné nebo za hranicí dobrých mravů, tak zde publikují vše, co mstivý a zapšklý starý muž vypustí do éteru.

Proto se mohlo dostat na obvinění BIS z odposlouchávání politiků a podobné výroky, za něž by si prezident zasloužil, aby se opět prodiskutovala možnost jeho odvolání z funkce. Kromě útoků na Michala Koudelku a jeho fungování v čele civilní kontrarozvědky se dostalo i na téma Andrej Babiš a BIS.

Prezident sice podotkl, že ho premiér svým rozhodnutím nechat Koudelku v čele Bezpečnostní informační služby naštval, ale věřit se mu to dá těžko. Nejen proto, že i nadále Zeman trvá na tom, že koalice ho ve volbách nezajímají a bude o premiérském postu jednat pouze se zástupci jednotlivých stran, které se dostanou přes pět procent.

Důležitější je ovšem fakt, že bez Zemanova souhlasu by si Babiš takový tah s ředitelem kontrarozvědky nedovolil. Sice ministerský předseda počítá s tím, že ve funkci zůstane i po podzimních parlamentních volbách a pak pro prezidenta Koudelku odstraní, ale jistota to není.

Přesto se tato komedie o naštvaném Zemanovi stále odehrává a odehrávat bude. Musíme totiž počítat s tím, že mocenské duo neskončí s destrukcí naší země do doby, než mu dojdou všechny zbraně. Ty nejsilnější mohou Babišovi se Zemanem sebrat voliči již tento rok. Snad si to všichni uvědomují. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]