Babiš: Říkám to jasně a natvrdo, nic se vracet nebude. Nejsme kolonií Bruselu

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) není Česko kolonií Bruselu. Žádné dotace se tak prý vracet nebudou, reagoval ve vysílání CNN Prima News na závěry auditu Evropské komise. Babiš celou kauzu označil za akci Pirátů a bývalého náměstka na ministerstvu financí Lukáše Wagenknechta.

„Je to jejich akce a jejich spřízněných úředníků v Bruselu,“ obvinil Piráty ze lži Andrej Babiš. Auditoři Evropské komise podle něj jen zopakovali nesmyslný a účelový výrok. „Česko se musí bránit, není možné, aby druhořadý úředník vykládal naše právo. Nejsme tady kolonie Bruselu,“ pokračoval premiér.

Kniha Rogera Scrutona (FORUM 24)

Babiš následně prohlásil, že se žádné peníze vracet nebudou. Podle něj je to jen akce, která pokračuje poté, co opozice neuspěla v Česku. Střet zájmů nemám, na základě lex Babiš jsem firmu vložil do svěřenských fondů, je to celé nesmysl,“ řekl předseda vlády.

Podle něho je nyní celá záležitost problémem Evropské komise, která by do případu měla vstoupit a prověřit, jak auditoři celý audit dělali. „Nejprve řekli, že je ta inovace špatná, pak že je to střet zájmů. Je to politická kauza a zasahování do volné soutěže politických stran v rámci evropského prostoru. Občané mají rozhodnout o tom, koho chtějí v politice, ne úředníci v Bruselu,“ řekl Babiš.

„Naše vláda je úspěšná, očkujeme, máme výsledky a občanům to připomeneme, co všechno jsme pro ně udělali,“ doplnil ve vysílání premiér.

V podobném duchu pak pokračoval ještě na svých sociálních sítích. V tomhle rozhovoru pro CNN Prima News jsem to řekl dost jasně a natvrdo, vzkázal Andrej Babiš na twitteru.

Evropská komise v pátek zveřejnila definitivní závěrečnou auditní zprávu týkající se střetu zájmů českého předsedy vlády. Sdělení je jasné: Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Premiér toto stanovisko dlouhodobě odmítal, stejně tak média jeho konflikt zájmů označovala jako údajný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články