Babiš rozdává maturity jako předvolební koblihy. Momentálně vymyslel tři. Pro každého, jak bude chtít

Premiér Andrej Babiš (facebook Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: facebook Andreje Babiše

Očkování i testování vázne, umírají stovky lidí denně. Podnikatelé jsou v koncích. Lidé téměř nesmí opustit domov. A co dělá premiér? Dokola stále jen řeší maturity. Téma, kterého se chytil a ze kterého chce vydojit politické body před říjnovými volbami. Nejdříve přišel s nápadem, že maturitu všichni dostanou jen tak, bez složení zkoušky. V neděli tvrdil, že žádná maturita není potřeba. V úterý přišel s nápadem, že maturity budou tři. Co přijde pozítří?

Babišův PR tým zřejmě vyhodnotil maturity a studenty jako jediné možné téma a voličskou skupinu, kterou je možné ještě zmanipulovat. Jiné vysvětlení, proč se Babiš tak drží tématu maturit, není. Tedy kromě ještě jednoho důvodu, jeho šaškárny okolo maturit zastíní ostudné počínání vlády v jejím boji s čínským virem.

FORUM 24 (archiv)

Když v neděli premiér tvrdil, že maturita vlastně není potřeba, schytal vlnu kritiky a posměchu. Možná ještě více, než když o pár dní dříve přišel s nápadem, že maturitu dostane každý student a nebude muset skládat zkoušky. Aktuální názor pana premiéra je tedy následující: Klasickou maturitu by skládali ti, kteří chtějí na vysokou. Jakousi lehčí variantu by absolvovali ti, kteří na vysokou nechtějí, a ti, kteří by řekli, že mají problémy se učit při výuce na dálku, ti by maturitu dostali jen tak, bez zkoušky. To je pěkné před volbami, že? Každému hezky, jak bude chtít. Všichni spokojeni, už je líp.

Jenže maturita nejsou koblihy z Penamu. Tu Babiš nemůže rozdávat v metru každému na potkání. Zarážející je, že Babiš bude o tomto tématu mluvit s ministrem školství Plagou až dnes. Po tom, co do veřejného prostoru hodil tři různé nápady, jak letošní maturity řešit. Jeden nápad šílenější než druhý. Přitom Plaga několikrát řekl, že na přípravě maturit pracuje s odborníky a řediteli škol.

Andrej Babiš (facebook A. B.)

Jako vždy si Babiš nepřipouští, jaké budou mít jeho nápady následky. A i když on tvrdí, že se nikdy nikoho na maturitu neptal (to vysvětluje personální obsazení vlády), tak je opravdu dost zaměstnavatelů, které maturita zajímá. A co se asi bude dít u přijímacích pohovorů za pár let? Jo, vy máte maturitu z roku 2021? Hm, aha. A to máte tu opravdovou? Nebo tu lehčí? A v čem byla lehčí? A nebo máte tu maturitu, co dávali jen tak za nic?

Jenže tohle Babiše nezajímá. Nezajímá ho dokonce ani ta maturita. Zajímají ho jen volby v říjnu 2021. Zajímá ho, kdo bude řídit vládu, a zajímá ho, jestli se povede vyšetřit všechny jeho kauzy. O to tady jde.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner