Babiš rozjel kampaň k předčasným volbám: Budou motýle, peníze i déšť

(FB A.Babiše)

Politici si užívají prázdniny, ale Andrej Babiš nenechává nic náhodě. Stále je zde totiž reálná hrozba, že pokud už ČSSD dále nebude chtít ve vládě krýt premiérovo mocenské tažení, dojde až k předčasným volbám. A na ně je třeba se pořádně připravit, zejména v době, kdy se objevuje stále více informací, které snižují kredit a volební potenciál hnutí ANO.

Ještě před několika týdny nechtěl Babiš o předčasných volbách ani slyšet. Prý by jenom otravovaly občany, které nebaví chodit tak často k volebním urnám. Postupem času a zřejmě i kvůli neústupnosti jindy poddajného Jana Hamáčka se ovšem premiérův názor patrně změnil.

Přece jen, průzkumy stále hnutí ANO favorizují jako možného vítěze voleb, čehož je třeba využít. Percentuální dominance Babišova hnutí totiž slábne a nebylo by divu, kdyby se do budoucna objevila možnost sestavení koalice z dnešních opozičních stran, která by současného ministerského předsedu odstavila od mocenského kormidla.

Navíc, až se na veřejnost dostanou definitivní výsledky auditů Evropské komise a občané se dozvědí, kolik za našeho premiéra budou muset zaplatit, je možné, že už kobliha na usmíření stačit nebude. K tomu je třeba připočítat i kauzu Čapí hnízdo, která může zhatit nejeden Babišův plán.

Právě z těchto důvodů se zjevně předčasné volby opět staly tématem, o němž se v premiérově hnutí začalo mluvit. Podle Babišových aktivit v posledních dnech to dokonce vypadá, že se už Prchalův tým pustil do práce.

Předseda vlády vyjel na výlet po republice a začal konat dobro. Tam slíbil to a tam zas tohle a občané, uchvácení tím, že za nimi pan Babiš „z televize“ přijel řešit jejich trable, zase začali skákat na lep.

Na cestách ho tentokrát provázel i štáb TV NOVA, takže diváci nejsledovanější komerční stanice u nás, kteří nemají ve zvyku se po informacích přehnaně shánět, zjistili samá pozitiva. Jak se Babiš procházel po Šumavě, prohlédl si vlky, všem v okolí s radostí pózoval pro selfíčko, slovně zabojoval proti suchu a nikdo by se nemohl divit, kdyby pochválil i zdejší motýle.

Ve skutečnosti ovšem premiér nevyjel cokoliv řešit, natož pak problémy, které má naše země a její občané. Na prvním místě se totiž Babiš musí postarat sám o sebe a o výdělečnost svých firem. Tour de Čechy tak můžeme brát jako začínající kampaň pro možné předčasné volby. Pokud by se snad nekonaly, použije majitel hnutí ANO své cesty alespoň pro zlepšení image.

Pokud by se skutečně měli lidé brzy opět scházet ve volebních místnostech, musí si všichni ostatní politici nebo pořadatelé demonstrací uvědomit důležitou věc. Zatím, co oni „dovolenkovali“, Andrej makal. A to se mu už po několikáté může velmi vyplatit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]