Babiš: S našimi lidmi je potíž. Strašně rádi dávají rozhovory

ČTK

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš opět poskytl rozhovor deníku Právo, v němž se vyjádřil i ke kauzám hnutí ANO v Brně nebo ke středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové, která poslala policii na záchranářku, jež upozorňovala na fakt, že záchranné složky nemají dostatek ochranných pomůcek při boji proti novému koronaviru. Babišovo vysvětlení potíží stojí za pozornost.

„S některými našimi lidmi je potíž, že dávají strašně rádi rozhovory a mluví na kameru, ale když je předsednictvo nebo výbor, kde by mohli své myšlenky realizovat, tak mlčí. To, co předvedla paní Jermanová, byl nonsens. Nechápu, jak ji takový nesmysl mohl napadnout. Takto se věci neřeší, bylo to plácnutí do vody, které našemu hnutí vůbec neprospívá,“ uvedl v rozhovoru Babiš.

Pavel Hofman

Pro paní hejtmanku Jermanovou není dobře, když se takto prezentuje v mediálním prostoru. Konečnou podobu kandidátek schvaluje výbor, který se kvůli tomu sejde koncem června. Nyní je předčasné o tom mluvit,“ odpověděl premiér na dotaz, zda by nebylo vhodné hejtmanku vyměnit.

Záchranářka Veronika Brožová 17. března v otevřeném dopise napsala, že na jejím stanovišti ve Zdibech byl jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně vlastní. Kraj to odmítá a podal kvůli informacím v listu Náš region, který vyjádření Brožové zveřejnil, trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy. Opozice to kritizovala, podle ní šlo o zastrašování a aroganci.

Jermanová se hájí tím, že bylo nutné zabránit panice mezi veřejností. Krajský zastupitel za ODS Martin Kupka namítl, že podání trestního oznámení k řešení problému nevede, protože vyšetřování nějaký čas trvá. Zastupitel za TOP 09 Jan Jakob požádal hejtmanku i s přihlédnutím k předchozím mediálně sledovaným kauzám, aby zvážila svou rezignaci. Hejtmanka v reakci uvedla, že „by mohl začít sám u sebe“, a rezignovat odmítla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner