Babiš se chválí: Chtěli by mě i ve Francii a Německu. Já ale zůstanu tady

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Facebookový profil hnutí ANO slouží od svého založení jako fanouškovské stránky osoby Andreje Babiše, nikoli jako platforma politického hnutí. Předseda ANO a ministr financí je zde prezentován jako dokonalý politik, skvělý podnikatel, který se snaží udělat pro Českou republiku jen to nejlepší. A také jako mezinárodně oceňovaná osobnost. V neposlední řadě ovšem také jako skvělý chlap.

Babišovo zbytnělé ego dospělo již do stádia, kdy už se prostě pochválí sám. Jakoby už ani k tomu nepotřeboval své zaměstnance, kteří mají jeho internetovou prezentaci na starosti. Jakoby seděl u počítače a komunikoval s obyčejnými lidmi. Tuto metodu mimochodem využívá hojně i ruský prezident Vladimír Putin, jehož marketing Babiš nepochybně pilně studuje.

Mimořádná reakce Andreje Babiše na kritiku

Naposledy miliardář jednomu ze svých kritiků vysvětlil, že muže jeho kvalit touží mít i vyspělé západní státy. Francie i Německo cítí, že by také potřebovali tak schopného a čestného politika.

Babiš si to umí na Facebooku i rozdat se svými kritiky. Poznámka uživatele Richarda Bohoňka o tom, že by se měl vrátit zpátky na Slovensko, vyprovokovala Andreje Babiše k tomu, že svému oponentovi osobně odpověděl. Nezaměnitelný a autentický styl projevu napovídá, že se oligarcha věnoval svému oponentovi skutečně sám. Ačkoliv většinou na facebookových stránkách ANO odpovídá pouze na pochvalné komentáře, udělal tentokrát výjimku. Aby však ukázal svým přívržencům, jací konkrétní lidé si ho dovolí kritizovat jeho jednání, nechal si od svého týmu připojit ke svému statusu dokonce i fotografii pana Bohoňka. Babišův záměr je prostý a marketingově geniální: Podívejte se na něj, na lumpa, který nemá rád pana Babiše.

[ctete-foto]46804[/ctete-foto]

Ke snímku pak přidal komentář, ve kterém naznačil svou údajnou bezchybnost. „Permanentně mě chodí dopisy občanů Slovenska, kteří si přejí, abych se angažoval v tamní politice,“ chválí se Babiš a ještě přitvrzuje. „Píšou dokonce i lidé z Německa nebo Francie,“ tvrdí ministr financí. Že jde skutečně o Babišovo písemné vyjádřením můžeme poznat mimo jiné i podle gramatické chyby, kdy si slovenský rodák plete mě a mně.

babis bohonek

Mohl si vzít aktuálnější fotografii

Mladý kritik politiky předsedy hnutí ANO však zůstává v klidu a k Babišově vzkazu se nechce vyjadřovat. „Nevím, co bych k tomu řekl, snad jen to, že fotografie je asi osm let stará. Za nic víc mi to nestojí,“ napsal Svobodnému fóru pan Richard Bohoněk.

Tajemství úspěchu? Profesionální tým a genialita vůdce.

Facebookový profil Andreje Babiše obsluhuje podle dostupných informací pětičlenný tým v čele s marektingovým stratégem Markem Prchalem, který se v pražských kruzích netají tím, že je odborníkem na facebookovou manipulaci a dokonce i zveřejnil svůj plat, který za obsluhu oligarchova profilu dostává. Jedná se o měsíční gáži 150 tisíc korun. I přes jeho nesporné kvality je však třeba říci, že jeho zaměstnavatel je na Facebooku ještě o chlup lepší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články